08. 12 2015 10:25 | trinity

Nezabudnuteľná klasika, bez ktorej by Vianoce neboli Vianocami

Užite si s Markízou Vianoce ako z rozprávky!

Tři oříšky pro Popelku
Tři oříšky pro Popelku Foto: Národní filmový archiv

Ak ste po celý rok 2015, ktorý sa nezadržateľne blíži k svojmu záveru, usilovne pracovali alebo sa poctivo učili (podľa toho, do ktorej vekovej kategórie patríte), je najvyšší čas dopriať si zaslúženú odmenu! Napríklad aj v podobe nestarnúcich rozprávok a kultových komédií, bez ktorých by žiadne Vianoce skrátka... Neboli skutočnými Vianocami!

Vstúpte teda spolu s nami do zázračného sveta najkrajších príbehov, užite si s Markízou Vianoce ako z rozprávky a nezabudnite svojich najbližších potešiť tým, čo je nielen v každom dobrom príbehu či vianočnej reklame, ale i v živote - a to každú minútu každej hodiny každého dňa zvyšku našich životov - najdôležitejšie... Správne, reč je o láske. :-)

 

Vianoce bez Popolušky?! Nemysliteľné!

Veď to je ako... Danka bez Janky, Bob bez Bobeka, Pat bez Mata, Alf bez neodmysliteľnej chute na mačky, Monk bez svojich fóbií, House bez vicodinu, Ivan bez Nastenky... Skrátka niečo nepredstaviteľné! :-) Dosť bolo hororových scenárov, späť do reality - na Tři oříšky pro Popelku s prekrásnou Libuškou Šafránkovou a šarmantným Pavlom Trávníčkom v hlavných úlohách sa, samozrejme, môžete tešiť aj tento rok na Štedrý deň! A pozor, tento rok v novej, digitálne vyčistenej verzii vo vysokom rozlíšení, takže si kultovú rozprávku konečne budete môcť vychutnať s veľkým množstvom nových detailov a v originálnych farbách!

Tři oříšky pro Popelku (foto: TV Markíza)
Foto: Národní filmový archiv
 

„Je ti teplo, dievčatko?“

Hm... Okrem novorodencov, pacientov so selektívnou amnéziou alebo skupinky intergalaktických cestovateľov na (samozrejme tajnej) návšteve našej rodnej hrudy by ste na Slovensku zrejme len ťažko našli televízneho diváka, ktorý by nemiloval túto nesmrteľnú vetu z kultového Mrázika - a nepoznal nemenej zľudovenú repliku, ktorú na ňu odvetí protivná drzaňa Marfa („A čo ti šije, hlupák starý!“), ktorá nevlastnej sestre Nastenke nesiaha ani po... Koniec vrkoča! :-) Ak vám už Deduško Hríbik, krásavec Ivan s medveďou hlavou, Marfuška-anjelik a jej neopakovateľné lúskanie orechov sánkami, Mrázik a jeho futuristické sane samochodky či Baba Jaga s lietajúcim mažiarom a chalúpkou na stračej nôžke („K lesu chrbtom, ku mne čelom...!“) chýbali, na stretnutie s nimi vás pozývame na Štedrý deň!

Mrázik (foto: TV Markíza)
Foto: RUSCICO
 

Princezné, kam sa pozrieš

Pyšná Krasomila s večne rozviazanými črievičkami? Lada s neprehliadnuteľnou zlatou hviezdou na čele a kožúškom, ktorý je celý celučičký z hebučkých myší? Alebo azda bystrá Maruška, ktorej to svedčí rovnako v rybárskej chatrči, v kuchyni i na tróne, ktorá na rozdiel od svojho milovaného otca vie, že medzi láskou a soľou temer niet rozdielu, pretože bez oboch je život skrátka nemožný...? Nech už je vašou obľúbenkyňou ktorákoľvek zo spomínaných rozprávkových princezien, jedno majú spoločné – spríjemnia vám i tohtoročné Vianoce na Markíze! A neprídu samy, spolu s nimi sa môžete tešiť i na ďalšie krásky s korunkou na hlave – Jasněnku, ktorej srdce si získal (ne)obyčajný šuster, Julienku, ktorej sudičky prisúdili uhliarovho syna Plavčíka, rozmaznaná Anna, ktorá odmietne sympatického kráľa Michala, pretože jeho brada jej pripomína drozda... Chýbať však nebudú ani krásky a krásavci bez korunky - veď aké by to už len boli Vianoce bez Alžbetky, Jakubka a Perinbaby? :-)

Pyšná princezna (foto: TV Markíza)
Foto: Československý státní film
 

Princezna se zlatou hvězdou (foto: TV Markíza)
Foto: Československý státní film
 

Byl jednou jeden král... (foto: TV Markíza)
Foto: Československý státní film
 

Perinbaba (foto: TV Markíza)
Foto: SFÚ
 

„Ježiši Kriste, von jede taky Mates!“, „Kde udělali soudruzi z NDR chybu?“ a „Naaa koooneee!“

Tieto hlášky už hádam ani žiadny dodatočný komentár nepotrebujú... Takže len toľko: nezabudnuteľná mužsko-detská zostava Expedice Ydykseb v komédii S tebou mě baví svět, ktorá v Česku právom získala titul Komedie století, dvoma Českými levmi ocenená retrokomédia Pelíšky a nekonečne vtipná slovenská variácia legendy o zbojníkovi, ktorý bohatým bral a chudobným dával Pacho, hybský zbojník samozrejme nebudú vo sviatočnej ponuke Markízy chýbať ani tento rok!

S tebou mě baví svět (foto: TV Markíza)
 

Pelíšky (foto: TV Markíza)
Foto: Space Films
 

Pacho, hybský zbojník (foto: TV Markíza)
Foto: SFÚ
 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?