10. 12 2015 13:00 | trinity

Bombastické premiéry, ktoré vám spríjemnia sviatky

Prichystajte si pukance, horúcu čokoládu a... Príjemný zážitok! :-)

Kráska a zviera
Kráska a zviera Foto: TV Markíza

Na Vianoce sa fantázia môže zmeniť na skutočnosť a malý darček... Môže byť začiatkom veľkého príbehu! Tento rok vás na Markíze nielen počas vianočných sviatkov, ale už v menšom predstihu, čaká poriadna nádielka filmových premiér, ktoré vás pobavia i dojmú – a v neposlednom rade naladia na tú správnu sviatočnú nôtu! Tak si spravte pohodlie, prichystajte pukance, horúcu čokoládu alebo vianočný punč a... Príjemný zážitok!

 

Keď ide o lásku, každá rada je drahá!

Vie to každý, kto nežil celý život v celibáte, v inej dimenzii a bol aspoň raz v živote (ne)šťastne zaľúbený. Je to skrátka niečo ako lotéria, v ktorej ani s naslovovzatým profesionálom na vzťahy na svojej strane nemáte úspech zaručený! Nenechajte si už túto sobotu ujsť premiérovú českú komédiu 10 pravidel jak sbalit holku s Miroslavom Donutilom, Matoušom Rumlom a Kristínou Svarinskou, možno sa v „balení“ niečomu priučíte. A ak aj nie, určite sa skvelo zabavíte!

10 pravidel jak sbalit holku (foto: TV Markíza)
Foto: Falcon
 

Vykúpenie je súdené len tým, čo milujú a... Sú milovaní!

Legendárny príbeh Kráska a zviera o láskavej Belle, ktorej život neoddeliteľne spojila s tajomným Zvieraťom jediná ruža, neuvážene odtrhnutá jej otcom, sa dočkal mnohých filmových spracovaní. (Zatiaľ) Najnovším, najvýpravnejším a do istej miery aj najtemnejším, na ktorého premiéru sa môžete na Markíze tešiť 20. decembra, je francúzske z minulého roku, v ktorého hlavných úlohách zažiarli nežná Léa Seydoux a charizmatický Vincent Cassel.

Kráska a zviera (foto: TV Markíza)
 

Srdce neoklameš... Ani žalúdok a chuťové poháriky!

Ak milujete varenie, skvelú hudbu, magické kúzlo tisícimi koreninami prevoňanej Indie, krehkú filmovú poetiku Lasseho Hallströma a oscarovú Helen Mirren, je pre vás premiéra romantického filmu Láska na karí, ktorý uvidíte na Markíze 22. decembra večer, rozhodne... To práve orechové! :-)

Láska na karí (foto: TV Markíza)
Foto: DreamWorks Pictures
 

Zrkadielko, zrkadielko, povedzže mi, kto je najkrajší na Zemi?

Chris Hemsworth! Eh, OK, tak sme sa nechali trochu uniesť, späť do reality... :-) Ale keď si na prvý sviatok vianočný pozriete dych vyrážajúce najnovšie spracovanie príbehu o princeznej, ktorá mala tvár bielučkú ako sneh, pery červené ako krv a vlasy čierne ako havran, premiérový hviezdne obsadený dobrodružný film Snehulienka a lovec, v ktorom už spomínaný fešák stvárnil lovca tak neodolateľne, že akéhokoľvek princa poľahky prehliadnete... Pochopíte!

Snehulienka a lovec (foto: TV Markíza)
Foto: Universal Pictures
 

Smiech (vy)lieči

Milujete komédie (a české obzvlášť) a máte doma tínedžera (alebo ním, aj keď len v duchu, ešte stále ste)? V tom prípade je strelená česká komédia Andílek na nervy, ktorú Markíza odvysiela na druhý sviatok vianočný, určená práve vám! Hlavnou hrdinkou je svojrázna tínedžerka Viktorie (Anna Kadeřávková), typické mestské dieťa, ktoré si po strate mamy musí voľky-nevoľky privyknúť na diametrálne úplne odlišný život na dedine, na čo nie je pripravená ani omylom! A len pre úplnosť... Ani nik miestnych rozhodne nie ej pripravený na niekoho ona! :-)

Andílek na nervy (foto: TV Markíza)
Foto: Road Movies
 

Od E.T.-ho k veľrybám...

Paradoxne zas nie je až taký veľký krok, ako sa možno na prvý pohľad zdá, obzvlášť ak sa voláte Drew Barrymore! Šarmantná herečka, ktorá sa ako šesťročná preslávila úlohou rozkošnej Gertie v kultovom E.T. Mimozemšťanovi režiséra Stevena Spielberga, si totiž poetickom film Veľký zázrak, nakrútenom na motívy skutočných udalostí, ktorý televízia Markíza v premiére uvedie 29. decembra, strihla hlavnú úlohu aktivistky Rachel zapálene bojujúcej za záchranu rodinky majestátnych sivých veľrýb, ktoré uviazli pod ľadovým príkrovom.

Veľký zázrak (foto: TV Markíza)
 

Malá hádanka na záver: Je to malé, animované a...

Poriadne vám osladí blížiace sa sviatky! Aby ste to ale nemali zase až také ľahké, zatiaľ vám len trošku, ehm, napovieme. Môže to byť močiarne zelené, so sklonom k vulgárnym výrazom. Alebo čiernobiele, akčné a v dokonca štvornásobnom prevedení! Alebo žltučké ako čerstvo vyliahnuté kuriatko, s rôznym počtom očí a zváračských okuliarov, trojprstými šoférskymi rukavičkami a neodmysliteľnými montérkami s „laclom“... A toľko by už (zatiaľ) hádam aj stačilo! :-)


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?