22. 12 2015 15:00 | Kamil Konkoľ

Moderátorky ranných Televíznych novín na fotkách z detstva. Spoznali by ste ich?

Prezradili nám, ako zvyknú tráviť vianočné sviatky.

Andrea Šprochová ako dieťa
Andrea Šprochová ako dieťa Foto: archív A.Š.
Poznáte ich z Telerána. Každý pracovný deň po 6.00 h prinášajú aktuálne informácie z domova aj zahraničia. Ráno moderátorky a cez deň redaktorky Televíznych novín - Lucia Hurajtová, Andrea Šprochová, Veronika Ostrihoňová a Zuzana Javorová. Ukázali fotografie z detstva, prezradili, ako zvyknú tráviť Vianoce. A zaspomínali si na najkrajšie sviatky roka, keď boli ešte malé...

Andrea Šprochová

Milujem Vianoce, začína rozprávanie o sviatkoch mama malej Emmky. Doma sme ešte ako deti boli tri sestry. Pamätám si, že vždy bolo u nás veselo. Pomáhali sme v kuchyni, tešili sa z darčekov... Tie som mala celé sviatky rozložené na stole, hrdí sa Aďa.

Okrem bábiky v perinke mali dievčatá obrovskú radosť aj z muziky. Ježiško im raz doniesol kazeťák a prvú kazetu od Petra Nagya Chráň svoje bláznovstvá. Obohrali sme ju do zničenia, prezradila.

Andrea Šprochová s Emmkou
Foto: archív A.Š., foto: Misha
 

Vianoce sa mi dodnes spájajú so stretnutiami. Kedysi sme sviatky trávili aj so starkou a na to mám tie najkrajšie spomienky. Polnočná omša, oddych, rozprávky a teraz, keď som už mama, prežívame Vianoce intenzívne so Števom a malou Emmkou. Už aj ona písala Ježiškovi, povedala nám Andrea, ktorá bude tráviť tohtoročné Vianoce v kruhu rodiny a teší sa na klasické sviatky spojené s tradíciami a dobrým jedlom.

Lucia Hurajtová

Lucia Hurajtová, foto z detstva
Foto: archív L.H.
 

Čo sa týka mojich spomienok na Vianoce, pamätám si, že ako malej sa mi nikdy nechcelo ísť na slávnostnú polnočnú omšu, prezradila na seba Lucia Hurajtová. Ako nám ďalej povedala, už ako dospelá si vie vianočné sviatky vychutnať naplno.

Lucia Hurajtová
Foto: Markíza
 

Trávim ich väčšinou s rodinou na východnom Slovensku. Mám rada tú atmosféru na dedine. Sneh, vôňu dreva. Z Lucie sa medzičasom stala teta a tento rok ich bude za vianočným stolom o jedného viac. Pri stromčeku bude s nami malý Tomáško, môj synovec. Veľmi sa teším, dodala na záver sympatická blondínka.

Zuzana Javorová

Zuzana Javorová ako malé dieťa
Foto: archív Z.J.
 

Rodená Bratislavčanka bude Vianoce 2015 tráviť prvýkrát už ako vydatá žena. Navštívime našich, ale aj svokrovcov. Môj manžel je z veľkej rodiny, bude naozaj plno, hovorí Zuzana, ktorú si možno pamätáte ešte ako Tiňovú.

Keď som bola malá, so sestrou sme cez kľúčovú dierku chceli zahliadnuť Ježiška. Cez sklo na dverách zrazu presvitali svetielka a vždy som si predstavovala, že tú farebnú dúhu doniesol k nám práve on, spomína Zuzka.

Zuzana Javorová
Foto: Markíza
 

Vianoce som zvykla tráviť vždy s našimi. Najviac som sa tešila z hračiek, asi ako každé dieťa... Moje najmilšie boli plyšové zvieratká a bábiky. Dodnes ich mám odložené. Celý zverinec, smeje sa Zuzana, ktorá sa takisto teší na oddych v kruhu najbližších.

Veronika Ostrihoňová

Veronika Ostrihoňová ako dieťa
Foto: archív V.O.
 

Spomienka na Vianoce je jednoznačne chata na Kremnickýchch baniach, kam sme chodievali každé Vianoce, prezradila Veronika. Spomína na kopec snehu, dedka s babkou, ktorí vypekali a varili. Vyzeralo to ako v rozprávke, povedala nám.

Veronika Ostrihoňová
Foto: archív V.O.
 

Teraz slávim Vianoce v Bratislave s rodinou, babka s dedkom prídu k nám. Po večeri sa stretneme s priateľom a jeho rodinou. Veľa ludi, veľa hluku, ale veľa radosti. Hádam to tak bude aj tento rok, želá si sympatická moderátorka a redaktorka TV Markíza.

Teleráno sa na obrazovky vracia opäť 4. januára. Sledujte po 6.00 h na Markíze!

Markíza na Instagrame. Sledujte nás a majte všetky novinky zo zákulisia pokope!

Miro Jaroš prespieval Zimu na saniach. Ktovie, čo by na ňu povedal Mišo Dočolomanský... Vám sa páči?

Pamätáte si Dana Žulčáka zo seriálu Kukučka? Mladý slovenský herec sa zmenil na legendárneho Pacha!
Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?