04. 12 2016 08:00 | Lucia Šimová

Pomôžte pomáhať: Podporte s Nadáciou Markíza ťažko choré deti

Strávte s nami Deň s Nadáciou Markíza.

Zlatica a Patrik Švajdovci
Zlatica a Patrik Švajdovci Foto: TV Markíza

Hovorí sa, že zdravie je to najdôležitejšie, čo človek má. Keďže ale nie je samozrejmé, občas musíme pomôcť tým, ktorí oň práve bojujú. Aj tento rok vás TV Markíza v spolupráci s Nadáciou Markíza pozývajú stráviť spolu deň plný dobrých skutkov. Cieľom tretieho ročníka Dňa s Nadáciou Markíza, ktorý sa uskutoční zajtra, 5. decembra, je vyzbierať peniaze na pomoc detičkám s onkologickým ochorením.

Suma, ktorá sa aj s vašou pomocou tento rok vyzbiera, poputuje na konto neziskovej organizácie Deťom s rakovinou. Malí pacienti totiž okrem onkologického ochorenia často trpia aj nulovou imunitou, čo značne komplikuje ich liečbu. Peniaze sú potrebné pre zriadenie Dennej kliniky na detskej onkológii na Kramároch, vďaka ktorému budú môcť choré detičky zostať v kontakte so svojimi rodičmi a ľahšie znášať svoj pobyt v nemocnici.

  

Lenka Vavrinčíková a Mária Čírová
Foto: TV Markíza
 

Lenka Vavrinčíková a Mária Čírová na návšteve detičiek s onkologickým ochorením

Deň s Nadáciou Markíza sa začne hneď ráno vysielaním Telerána. Moderátori Adriana Poláková a Daro Richter privítajú množstvo zaujímavých hostí a prídu aj tváre projektu Janka Hospodárová a Patrik Herman. Počas celého dňa budete môcť v televízii sledovať niekoľko príbehov rodín s ťažko chorými deťmi, ktoré bojujú s onkologickým ochorením.

 

Patrik Herman a Janka Hospodárová
Foto: TV Markíza
 

Patrik Herman a Janka Hospodárová na návšteve detičiek s onkologickým ochorením

Od 15.00 do 20.00 môžete prísť podporiť dobrú vec aj osobne. Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave bude mať Nadácia Markíza svoj vianočný stánok s tradičným vianočným punčom, hrejivým čajom či chutnou kapustnicou. Výťažok z ich predaja bude venovaný organizácii Deťom s rakovinou. Ako bonus sa budete môcť stretnúť s obľúbenými hercami našich seriálov či moderátormi markizáckych relácii.

Atmosféru priamo z námestia vám v živých vstupoch vo vysielaní Markízy priblížia redaktorka spravodajstva Veronika Ostrihoňová a moderátor Telerána Roman Juraško.

Veronika Ostrihoňová s Romanom Juraškom
Foto: TV Markíza
 

Veronika Ostrihoňová a Roman Juraško vo vianočnom stánku Nadácie Markíza

Bez vás to nepôjde

Pomôcť môžete aj vy kedykoľvek počas dňa zaslaním darcovskej SMS, ktorej cena je 2 eurá v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom. Takisto môžete poslať aj ľubovoľnú sumu na účet Nadácie Televízie Markíza. Príspevky a SMS správy bude možné zasielať do polnoci 5.decembra a hneď na druhý deň, 6. decembra, sa opäť vo vysielaní Telerána spoločne dozvieme výšku vyzbieranej sumy, ktorá poputuje na podporu projektu neziskovej organizácie Deťom s rakovinou.

 

Deň s Nadáciou Markíza
Foto: TV Markíza
 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Televízne noviny
19. apríl 2018
Športové noviny
19. apríl 2018
Počasie
19. apríl 2018