14. 05 2017 01:05 | TVnoviny.sk/TV Markíza

HÝBSA Day v Bratislave: S Markízou zažili malí aj veľkí deň plný zábavy a najmä športu

Bežecké aj cyklistické preteky, pohyb na akýkoľvek spôsob... Na športovo zábavných dňoch Markízy sa rozhodne nikto nenudil.

HÝBSA Day v Bratislave: S Markízou zažili malí aj veľkí deň plný zábavy a najmä športu
HÝBSA Day v Bratislave: S Markízou zažili malí aj veľkí deň plný zábavy a najmä športu

Bratislava sa v sobotu rozhýbala s projektom HÝBSA Slovensko! S televíziou Markíza zažili malí aj veľkí deň plný zábavy a najmä športu. A nechýbali ani vaše obľúbené markizácke tváre. No tento projekt má aj charitatívny rozmer. Vyzbierané peniaze dostanú malí onkologickí pacienti.

Bežecké aj cyklistické preteky, pohyb na akýkoľvek spôsob. Na športovo zábavných dňoch HÝBSA Days sa rozhodne nikto nenudil. Projekt chce rozhýbať celé rodiny, ale najmä deti.

"Je dôležité, aby každý deň športovali, čo i len prechádzka, rýchla chôdza, ja si osobne myslím, že tým sa budú vedieť aj viac sústrediť v škole," povedala moderátorka a ambasádorka projektu HÝBSA Lenka Šoóšová.

"Existujú také štatistiky, že deti dnes trávia vonku menej času ako väzni v celách, čo je skutočne alarmujúce a je čas to zmeniť," povedala finančná riaditeľka a predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.

 

"Bolo by dobré, keby vymenili tablet za tenisky, tričko a spravili niečo aj pre seba, aj pre stmelenie celej rodiny," povedal moderátor a ambasádor projektu HÝBSA Patrik Švajda.

"Slováci sme totižto zabudli na jednu vec, žiť zdravo a hýbať sa, práve preto mi to prišlo sympatické a milé a nielen pre nás, ale aj naše budúce generácie," povedal moderátor Telerána a rádia Jemné Tomáš Juríček.

"HÝBSA má aj charitatívny podtón, Nadácia Markíza venuje celý výťažok zo štartovného do neziskovej organizácie deťom s rakovinou, ktorá sa zaoberá pomocou detským onkologickým pacientom na Klinike detskej hematológie a onkológie," povedala Marianna Trnavská.

K týmto peniazom pribudnú aj ďalšie peniaze. Sumu, ktorú vyzbierame, Nadácia Markíza zdvojnásobí.

"Práve tým, že deti budú športovať, tým pádom z nich môžu byť časom športovci, ktorí pomôžu našej krajine zlepšiť postavenie v športovom svete," myslí si Dušan Pašek ml.

Rovnako ako tieto deti, si môžu zašportovať aj tie vaše už o dva týždne v Prešove.Potom pokračujeme vo Zvolene, Poprade aj v Žiline.

"Ja som tu ambasádorkou za staršiu generáciu a chcem presvedčiť všetky babičky aby prišli, pretože toto sú také spoločné akcie, na ktoré sa nikdy nezabúda," povedala Gizka Oňová.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?