Indická nevesta

01. 07 2018 06:45 | trinity
Indická nevesta
Indická nevesta Foto: Star India/Doma

Saras a Kumud túžia po láske, ktorá prekoná všetky prekážky, priestor i čas... No netušia, že sú si súdení!

(Saraswatichandra, Romantický seriál, India, 25. február 2013 – 20. september 2014, Stereo, HD)
Hrajú: Gautam Rode, Jennifer Winget, Shiny Doshi, Varun Kapoor, Ragini Shah, Monica Bedi, Anshul Trivedi, Chetan Pandit, Alpana Buch, Yatin Karyekar, Ali Raza Naamdaar


Pozor, oficiálnu fanpage seriálu nájdete samozrejme aj na facebooku!


Pondelok až piatok o cca 12.30
Pochádzajú z prostredí takých rozdielnych, že nebyť dávneho priateľstva ich otcov, ktorí sa rozhodli spojiť ich osudy manželským sľubom, zrejme by sa nikdy ani lne nestretli – a pritom hlboko v srdci sú si príťažlivý Saras (Gautam Rode) a neskrotná Kumud (Jennifer Winget) veľmi podobní, veria v rovnaké ideály, snívajú o podobných veciach a túžia po láske, ktorá prekoná všetky prekážky, priestor i čas...

Asi veľmi neprekvapí, že na správu o dohodnutom sobáši, o ktorý nestoja, obaja mladí reagujú úplne rovnako – odmietnutím, pobúrením a rozhodnutím vzoprieť sa. No osudu... Vzdorovať nemožno. Pretože to, čo sa má stať, sa skrátka stane - bez ohľadu na to, či sme pripravení alebo nie!

Pôvodne si Saras nechcel vziať Kumud za nič na svete, no láska si cestu vždy nájde – a navždy spojí aj ich srdcia, hoci nepredvídateľné okolnosti a temné tajomstvá z minulosti ich životné cesty rozdelia. Či sa jedného dňa opäť spoja alebo navždy ostanú len blednúcou spomienkou na stratené šťastie... Vie zrejme len sám osud


Kto je kto
Saraswatichandra „Saras“ Vyas/Naveenchandra „Naveen“ (Gautam Rode)

Indická nevesta - Saras
Foto: Star India
 
Hoci jeho otec a nevlastná mama celé roky robili všetko preto, aby z jeho srdca a duše vymazali čo i len náznak spomienky na jeho milovanú mamu Saraswati (Malleka R Ghai), akoby nikdy neexistovala... Nepodarilo sa im to. Všetko, čo ho mama naučila, čím bola, čo cítila, v čo verila, o čom snívala... Žije v ňom. Svoje telo i dušu udržiava v dokonalej kondícii a harmónii, pretože tak ho to mama učila. Nikdy nechcel Kumud raniť, vždy totiž z celého srdca opovrhoval ľuďmi, ktorí z akéhokoľvek dôvodu ubližujú iným, no predsa je to práve on, kvôli komu jej krásne oči vyronia množstvo sĺz...

Kumud Desaiová (Jennifer Winget)
Indická nevesta - Kumud
Foto: Star India
 
Krásna a bystrá mladá žena, ktorá si síce ctí tradície, no zároveň im vzdoruje, keď to považuje za správne. Napríklad keď ide o vzdelanie, pomoc blížnym, osud alebo... O lásku. Nečudo, že jej nie je veľmi po vôli, keď sa dozvie, že si má vziať niekoho, koho si sama nevybrala. Možno netrvá dlho a uverí znameniam, že to tak má byť, no keď ju jej ženích nepredstaviteľne urazí odmietnutím skôr, než sa vôbec stretli, jej hrdosť sa opäť prihlási o slovo. Ktovie, ak by prišiel čeliť jej hnevu a opovrhnutiu čo i len o minútku neskôr, možno by všetko dopadlo úplne inak a láska predurčená osudom by nikdy ani nedostala šancu zrodiť sa.

Kusum Desaiová (Shiny Doshi)
Indická nevesta - Kusum
Foto: Star India
 
Kumudina pôvabná sestra je milá a krásna, ale tiež tak trochu „do vetra“. Svoju sestru má veľmi rada, no na druhej strane ju nikdy úplne nechápala. Sú si totiž síce v mnohom veľmi podobné, no zároveň akoby ich delili svety... Ich životné priority, sny a túžby sa možno na prvý pohľad líšia ako deň a noc, no osud predsa životy oboch neoddeliteľne zviaže s rodinou Vyasovcov – pretože tak, ako je Kumud súdený Saras... Je Kusum zjavne súdený jeho mladší brat Danny!

Danny Vyas (Varun Kapoor)
Indická nevesta - Danny
Foto: Star India
 
Sarasov mladší brat je našťastie úplne iný, ako jeho darebná mama Gumaan. Vlastne... Jeho sny a životné ciele sú v mnohom podobné tým Sarasovým! Je to nielen atraktívny mladík, ale i veľmi milý, láskavý a empatický človek, ktorému osudy ostatných nie sú ľahostajné a svoje vlastné blaho rozhodne nekladie nad to ich! Nemá síce na očiach klapky, no predsa len je preňho obrovským šokom, keď sa dozvie o všetkých matkiných hriechoch – šokom, ktorý jeho život v mnohých ohľadoch obráti hore nohami!

Dugba (Ragini Shah)
Indická nevesta - Dugba
Foto: Star India
 
Kumudina teta, ktorá je na všetkých ako pes, no svoju neter nadovšetko ľúbi, akoby bola jej vlastnou dcérou – a možno dokonca i viac, naviazala sa totiž na ňu po smrti jedného zo svojich detí! Preto sa jej bytostne dotýka všetko, čo sa Kumud týka a berie to navýsosť osobne... S Kumud v podstate už od jej detstva komunikuje temer telepaticky – stačí sa jej na ňu len pozrieť a už vie, čo jej behá po rozume, čo ju trápi či teší. Už celú večnosť neznáša Gumaan... Pretože ju pozná a vie, čoho je tá diablica schopná – a rozhodne nechce, aby jej milované dievčatko trpelo jej rozmarmi a vrtochmi!

Ghuman Vyasová (Monica Bedi)
Indická nevesta - Ghuman
Foto: Star India
 
Sarasova nevlastná mama je bezpochyby krásna žena... Navonok. Jej srdce je však nestále, zradné a sebecké - a duša čierna ako najčernejšia smola! A jej úmysly s nevlastným synom sú rovnako nečestné a nehanebné, ako všetky jej doterajšie činy! So všetkými vo svojom okolí hnusne manipuluje, len aby získala moc, majetok... Skrátka úplne všetko, čo chce! A ide pritom pokojne aj cez mŕtvoly. Doslova.

Pramad Dharmadhikari (Anshul Trivedi)
Indická nevesta - Pramad
Foto: Star India
 
Aby zachránila česť rodiny i tú svoju, hrdá Kumud v podstate nemá na výber – Keď ju Pramad, syn vplyvného politika, požiada o ruku, prijme jeho ponuku, hoci ho v podstate vôbec nepozná – netušiac, že krátko po svadbe sa jej život zmení na hotové peklo! Pramad je totiž alkoholik a násilník, ktorý si svoju ženu neváži, nemá ju ani trochu rád a neustále si na nej vybíja zlosť – slovne i fyzicky. V skutočnosti si ju totiž vôbec nechcel vziať, no pritlačila naňho rodina. A ani všetka Kumudina snaha byť mu dobrou ženou a spraviť z neho lepšieho človeka

Laxminandan „Nandan“ Vyas (Chetan Pandit)
Indická nevesta - Nandan
Foto: Star India
 
Sarasov otec je majetný a mimoriadne vplyvný indický podnikateľ, ktorý už dlhé roky aj s rodinou žije v Dubaji. Je zvyknutý riadiť osudy všetkých naokolo rovnako, ako svoju firmu – rovnako tvrdo, nekompromisne a bez ohľadu na možné obete! Niežeby to bol zlý človek, len skrátka chce byť ten, kto vždy drží opraty pevne v rukách, kto o všetkom rozhoduje. Zrejme i preto svojho najstaršieho syna Sarasa celé roky nechával v domnení, že jeho milovaná mama spáchala samovraždu, keď bol ešte malý a nepovedal mu ani pravdu o tom, prečo to mala spraviť...!

Guniyal Desaiová (Alpana Buch)
Indická nevesta - Guniyal
Foto: Star India
 
Hoci je Kumudina mama len jednoduchá žena, jej rodina, a predovšetkým dcéry sú pre ňu všetkým – preto keď sa dozvie o potupnom odmietnutí, ktorého sa Kumud dostalo od Sarasa, hoci ju ešte ani nestretol, hlboko sa jej to dotkne. No keď sa kajúcny previnilec objaví pred jej dverami a ona sa pozrie hlboko do jeho čestných úprimných očí, pochopí, že napriek všetkému a všetkým práve toto je muž, ktorý by mohol urobiť Kumud šťastnou...

Vidyachatur Desai (najprv Yatin Karyekar, neskôr Ali Raza Naamdaar)
Indická nevesta - Vidyachatur
Foto: Star India
 
Kumudin otec je milý, láskavý a väčšinu času i šťastný a veselý muž. Koniec koncov, bohovia boli k nemu naozaj veľkorysí – nik z jeho blízkych netrie biedu, na spoločenskom rebríčku nestojí ani príliš vysoko, ani príliš nízko, má skvelú rodinu, ktorá ho ľúbi a váži si ho... A jeho najväčším pokladom nie sú ani majetky, ani peniaze, ani postavenie - ale jeho milované dcéry, pre ktoré by obetoval prvé i posledné, pokojne i svoj život!


Čo možno neviete
Seriál je už druhým spracovaním slávneho rovnomenného štvordielneho románu indického právnika a spisovateľa Govardhanrama Madhavrama Tripathiho, ktorý písal v rozpätí neuveriteľných 15 rokov! Tým prvým bola čiernobiela filmová verzia z roku 1968, ktorá sa viac držala pôvodnej predlohy, predovšetkým čo sa týka časového rámca – pretože kým seriál je z pochopiteľných dôvodov zasadený do divácky atraktívnejšej súčasnosti, pôvodný príbeh sa odohrával v 19. storočí!

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node '' */