16. 06 2017 15:20 | Peter Trnovec

Začína sa európsky šampionát futbalistov do 21 rokov: Držte našim palce!

Prostredníctvom televízií Markíza a Dajto môžete byť pri tom.

Slovenskí mladíci vybojovali účasť na európskom šampionáte do 21 rokov
Slovenskí mladíci vybojovali účasť na európskom šampionáte do 21 rokov Foto: TASR/AP

Futbalová reprezentácia Slovenska do 21 rokov sa po 17 rokoch opäť prebojovala na Majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov. Mladých sokolíkov čaká prvý zápas na šampionáte už dnes, keď sa predstavia proti domácemu Poľsku. Stretnutie slovenských futbalových nádejí môžete sledovať od 20:10 na obrazovkách Markízy a spolu s televíziou Dajto budeme žiť futbalom aj naďalej počas nasledujúcich dní. Divákom ponúkneme všetkých 21 zápasov (18 naživo, 3 zo záznamu).

Komentátormi zápasov budú Slávo Jurko a Miroslav Špaček, ktorých diváci poznajú aj z pravidelných priamych prenosov z domácej Fortuna ligy na Dajto. Futbalovým štúdiom budú divákov sprevádzať Števo Eisele a Dano Očenáš a priamo v Poľsku bude mapovať úspechy našich „sokolíkov" redaktor Peter Filo s kameramanom Petrom Dodekom ml. V úlohe hostí a spolukomentátorov sa predstavia futbalové osobnosti ako Samo Slovák, Jozef Valachovič, Martin Poljovka či Laco Molnár.

"Myslím si, že to bude veľmi atraktívny šampionát. Aj keď ide o kategóriu do 21 rokov, v Poľsku sa predstaví veľké množstvo kvalitných hráčov. Čo sa týka Slovákov, verím im. Máme dobre zložený tím a podľa mňa by mohli naši futbalisti prekvapiť," myslí si Dano Očenáš.

Slávo Jurko komentoval celú kvalifikáciu mladých slovenských reprezentantov, takže o sile tímu má dokonalý prehľad: "Teším sa, že sme po 17 rokoch opäť pri tom, a že šampionát odvysiela Markíza a Dajto. Bude to vyrovnaný turnaj a my máme trochu smolu, že máme v skupine silných Angličanov a domácich Poliakov. Ak by sa nám podarilo vyhrať skupinu, tak by sme pokojne mohli aj celý turnaj. Máme výborný tím."

"Juniorské EURO vždy prináša zrod nových hviezd ako boli v minulosti Figo, Buffon, Pirlo či Casillas. Som presvedčený, že naši sokolíci ohúria najmä tímovosťou a v kľúčových okamihoch sa na ich stranu prikloní aj to povestné šťastíčko. To všetko v našich priamych prenosoch, s vynikajúcimi hosťami a štúdiami nabitými množstvom kvalitných informácií a reportáži zo zákulisia šampionátu," pozýva všetkých fanúšikov futbalu k obrazovkám Števo Eisele.

A ako vidí situáciu a šance Slovákov pred prvým zápasom s Poľskom Miro Špaček? Pozrite si priložené video a dozviete sa viac.

 

Otváracie stretnutie slovenského tímu s domácim Poľskom uvidíte dnes od 20:10 na Markíze

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?