Katie Ffordová: Láska na vysočine

05. 08 2018 07:10 | trinity
Katie Ffordová: Láska na vysočine
Katie Ffordová: Láska na vysočine Foto: ZDF

Do života mladej Newyorčanky Jenny osudovo zasiahne jej prvá veľká zákazka – a stretnutie so šarmantným Robertom!

(Katie Fforde: Eine Liebe in den Highlands, Romantický film, 89', Nem., 2010, Stereo)
Réžia: John Delbridge
Hrajú: Henriette Richter-Röhl, Johannes Zirner, Alexander Sternberg, Stefanie Stappenbeck, Eleonore Weisgerber, Max Landgrebe, Mareike Carrière, Rolf Becker, Rike Schäffer, Martin May, Amy Hedrick, Rene David Ifrah, Dave Dyshuk


Krátko pred svadbou s obchodníkom z nehnuteľnosťami Henrym Turnerom (Alexander Sternberg) dostane mladá Newyorčanka Jenny Porterová (Henriette Richter-Röhl) svoju prvú veľkú zákazku v Hudson Highlands – má preveriť vedenie rodinného podniku Dalmain, zaoberajúceho sa spracovaním vlny. S tým, že ak jej správa vyznie nepriaznivo, jej šéf Robert Grant-Emerson (Johannes Zirner), ktorého Jenny osobne nepozná, plánuje fabriku zavrieť! Pre Jenny je to obrovská výzva. O to väčšia, že jej snúbenec ju sústavne podceňuje, myslí si, že na túto prácu skrátka nemá, a netají sa tým že by bol najradšej, keby sa venovala výlučne len prípravám ich svadby... Netrvá dlho a ukáže sa, že Jennyina úloha bude ešte o čosi ťažšia, ako očakávala, a to nielen kvôli ťažkej komunikácii s čudáckym riaditeľom spoločnosti Philippom Dalmain (Max Landgrebe) a jeho znudenou matkou Ruth (Eleonore Weisgerber), ale aj nedôverou zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí sa, pochopiteľne, obávajú o svoju budúcnosť. Ešteže sa Jenny môže tešiť aspoň z priateľstva s milou farmárkou Meggie Nettletonovou (Rike Schäffer) a zo stretnutí so šarmantným Robertom, ktorého jej osud zas a znovu stavia do cesty. Ako na potvoru sa krátko nato, ako sa zblížia, ukáže, že a) Robert je jej šéf a b) jej snúbenec Henry zneužil jej dôverné informácie o spoločnosti na vlastné obohatenie...!

Sledujte v piatok, 24. augusta, o 22.30 – alebo v repríze v sobotu, 25. augusta, o 17.40 a v nedeľu, 26. augusta, o 2.05!

NAJNOVŠIE VIDEÁ