V zajatí Sahary

05. 01 2019 10:10 | trinity
V zajatí Sahary
V zajatí Sahary Foto: Sat.1

Výlet Lucy s príťažlivým cudzincom Benom sa z dobrodružstva zmení na boj o prežitie - a malebná púšť na smrtiacu pascu!

(Wüstenherz - Der Trip meines Lebens, resp. Open Desert, Dobrodružný film, 93', Nem./USA, 2013, Stereo, HD)
Réžia: Robert Krause
Hrajú: Jennifer Ulrich, August Wittgenstein, Leon Ockenden, Abdelghani Benizza, Nadia Benzakour, Amine Ennaji, Omar Lofti, Mohamen Mehdi Ouazanni, Rabii Benjhail Tadlaoui


Tak takto si Lucy (Jennifer Ulrich) vysnívanú dovolenku v Maroku rozhodne nepredstavovala... Ani tu totiž jej večne zaneprázdnený snúbenec David (Leon Ockenden) na ňu nemá čas a myslí len a len na prácu! Nečudo, že sa - tak trochu z vrodenej túžby po dobrodružstve, a tak trochu z trucu – spontánne rozhodne podniknúť malý výlet do púšte s príťažlivým dobrodruhom Benom (August Wittgenstein), ktorého práve spoznala. Nanešťastie sa príjemný výlet exotickou krajinou rýchlo zmení na desivú nočnú moru, z ktorej sa nie a nie prebudiť... Benov džíp totiž ďaleko od civilizácie, doslova uprostred ničoho, zapadne v pohyblivom piesku! Zúfalý boj o život uprostred nehostinnej púšte, ktorej väzňami sa zrazu stali a v ktorej sa za každou jednou dunou skrýva množstvo potenciálne smrteľných hrozieb, sa práve začína... Pretože opustiť nepojazdné vozidlo síce znamená vydať sa napospas vražednej horúčave a ostatným nebezpečenstvám, ktoré púšť a jej svojrázni obyvatelia predstavujú – no zostať znamená istú smrť!


Čo možno neviete
* Režisér Robert Krause dostal počas nakrúcania pruh, preto musel nosiť pri práci korzet – a čiastočne dokonca nakrúcal v ľahu!
* Film je voľne inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré na vlastnej koži zažili priatelia jednej z jeho producentiek.

Sledujte v sobotu, 26. januára, o 23.05!

Komentáre ( 0)