28. 10 2017 12:10 | trinity

Únos vlaku 1 2 3

Ak do hodiny nedostanú požadované výkupné, zabijú únoscovia vlakovej súpravy všetkých pasažierov!

Únos vlaku 1 2 3
Únos vlaku 1 2 3 Foto: Falcon

(The Taking of Pelham 1 2 3, Akčný triler, 102', USA/VB, 2009, Stereo, HD)
Réžia: Tony Scott
Hrajú: Denzel Washington, John Travolta, Luis Guzmán, Victor Gojcaj, Robert Vataj, John Turturro, Michael Rispoli, Ramon Rodriguez, James Gandolfini, John Benjamin Hickey, Alex Kaluzhsky, Gbenga Akinnagbe, Katherine Sigismund, Jake Richard Siciliano, Jason Butler Harner


Zvyčajný pracovný stereotyp sympatického dispečera newyorského mesta Waltera Garbera (Denzel Washington) totálne rozhodí brutálny lúpežný prepad za bieleho dňa – únos vlakovej súpravy, s plánovaným odchodom zo stanice Pelham o 13.23 h! Chladnokrvný vodca po zuby ozbrojenej skupinky únoscov Ryder (John Travolta) sa vyhráža zabitím všetkých pasažierov, ak do hodiny nedostane požadované, pekelne mastné výkupné! Čas neúprosne plynie... V každučkej sekunde neznesiteľne narastajúceho napätia a obáv o životy nevinných rukojemníkov sa Garber snaží využiť svoje dlhoročné skúsenosti a dokonalé znalosti systému metra, aby Rydera nejako preľstil a rukojemníkov zachránil. Pritom sa mu v hlave s neústupnou nástojčivosťou neustále pripomína jediná, no zásadná otázka – ak sa aj zločinci napokon predsa len dostanú k peniazom, po ktorých tak prahnú... Ako, preboha, plánujú ujsť? A je to vôbec v ľudských silách...?


Čo možno neviete
Film je voľným remakom rovnomenného kultového filmu režiséra Josepha Sargenta z roku 1974 so skvelými Walterom Matthauom a Robertom Shawom v hlavných úlohách.

Sledujte v sobotu, 18. novembra, o 23.05!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?