03. 03 2018 07:50 | trinity

Kung Fu panda III.

Zabudnite na praky, meče a nunčaky, na dračieho bojovníka totiž Poa zaberajú len... Pirôžky, ryžové rezance a koláčiky! :-)

Kung Fu panda
Kung Fu panda

(Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness, Animovaný seriál, 23´, USA, 19. september 2011 - ...)


Sobota a nedeľa o cca 6.55
Dračí bojovník Po spolu s hrdým majstrom Shifu a legendárnou Zúrivou päťkou – tigricou, opicou, žeriavom, zmijou a modlivkou – bránia Údolie pokoja pred hrozbami a darebákmi akéhokoľvek druhu. Pri ochrane Nefritového paláca pred votrelcami Po zlosynov doslova eliminuje svojimi neopakovateľnými pandími pohybmi – a ešte stále mu pritom ostáva dosť času na jeho obľúbené pirôžky, ryžové rezance a koláčiky... :-)


Kto je kto
Po

Kung Fu panda - Po
 
Jeho sen o dych vyrážajúcom dobrodružstve sa splnil v deň, keď ho sám veľký majster Uguay uznal za legendárneho Dračieho bojovníka. Dnes je sám majstrom a v podstate žije svoj sen v Nefritovom paláci, pod vedením majstra Shifu sa zdokonaľuje v kung fu, bojuje spolu so Zúrivou päťkou proti zloduchom ohrozujúcim Údolie pokoja a... Samozrejme, nezabúda každú možnú chvíľku zhltnúť niečo drobné a chutné!


majster Shifu
Kung Fu panda - majster Shifu
 
Múdry a bystrý majster Nefritového paláca je zároveň strážcom mnohých legendárnych tajomstiev kung fu, ale tiež láskavým a nekonečne trpezlivým mentorom Poa a Zúrivej päťky. Vzhľadom na jeho naozaj veľmi náročné poslanie možno tak trochu paradoxne vyznieva fakt, že jeho najväčšou výzvou a najtvrdším orieškom na rozlúsknutie nie je ani výučba nových kung fu ťahov Zúrivej päťky ani stráženie tajomných artefaktov v Nefritovom paláci, ale... Udržanie si nervov na uzde pri niektorej z ďalších Poových smolných „nehôd“! :-)

tigrica
Kung Fu panda - tigrica
 
Neustále sa o absolútnu dokonalosť snažiaca bojovníčka je hlboko oddaná svojmu poslaniu, a tak nečudo, že má občas vážny problém s chápaním a tolerovaním Poa, pre ktorého rešpekt a úcta síce nie sú absolútne neznámymi pojmami, ale svoju existenciu a ciele na nich rozhodne nestavia! Je drsná, nebojácna a čo sa týka fyzickej sily je bez debaty jedným z najmocnejších členov Zúrivej päťky. A keďže tiež nepatrí práve k nerozhodným typom, nikdy príliš dlho neotáľa s použitím svojich ako žiletky ostrých pazúrov v boji! Nepriatelia sa v jej prítomnosti právom chvejú od strachu, pretože vedia, že svoju rodinu z Nefritového paláca bude v prípade potreby neochvejne chrániť až do posledného dychu...

opica
Kung Fu panda - opica
 
Nepredvídateľný vtipkár, ktorý je rovnako mocný, ako bystrý a zábavný. Je za každú čertovinu a veľmi rád sa len tak niekde povaľuje a nič nerobí, v tom je veľmi podobný Poovi... No v boji by ste si nemohli priať lepšieho a obetavejšieho partnera, vždy vám totiž kryje chrbát! Vďaka svojmu naozaj svojráznemu štýlu kung fu boja, neodhadnuteľným grifom a vskutku jedinečnej osobnosti je takticky vždy krok či dva pred prípadnými útočníkmi.

žeriav
Kung Fu panda - žeriav
 
Jeho pazúry a ako britva ostré krídla robia z neho na bojisku naozaj vražednú zbraň – a vôbec nezáleží na tom, či už vo vzduchu, alebo na zemi... A nielen to, o svoj jedinečný dar lietania sa totiž často delí so svojimi kamarátmi zo Zúrivej päťky – vynesie ich do výšin, aby mohli na nepriateľov zaútočiť zo vzduchu a poriadne ich tým prekvapiť. V časoch mieru zase zo všetkého najradšej robí neplechu a žartuje so svojou rodinou z Nefritového paláca, no nad Poovým šaškovaním často len bezradne a nesúhlasne krúti hlavou.

zmija
Kung Fu panda - zmija
 
Vždy prekypujúca veselosťou a pozitívnymi myšlienkami sa veľmi snaží, aby každý bol šťastný – aj keby to znamenalo, že musí osobne vyprášiť kožuch stádu besniacich ťažkotonážnych nosorožcov len využitím svojich ako blesk rýchlych pohybov a chvosta mocného ako oceľové lano! Vlastne... Urobí to rada, a navyše so širokým úsmevom na tvári... :-)


modlivka
Kung Fu panda - modlivka
 
Najmenší člen Zúrivej päťky s najvýraznejším hlasom vždy spoľahlivo dokáže prekvapiť svojich protivníkov svojimi majstrovskými znalosťami kung fu. Útočí tak rýchlo, že je pritom temer neviditeľný a jeho dokonale presne mierené údery na tlakové body dokážu za pár sekúnd položiť na lopatky aj o dve-tri čísla väčšieho zloducha. Kým jeho ústa ho dosť často dostávajú do problémov, jeho bravúrne kung fu schopnosti ho z nich zase vždy zaručene dostanú!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?