Tučniaky z Madagaskaru II.

16. 06 2018 06:00 | trinity
Tučniaky z Madagaskaru
Tučniaky z Madagaskaru

Navonok sú možno roztomilí, no v skutočnosti sú Kapitán, Kowalski, Rico a Pešiak... Členmi elitnej vojenskej jednotky! :-)

(The Penguins of Madagascar, Animovaný seriál, 11´, USA, 29. november 2008 - ...)


Sobota a nedeľa o cca 7.00
Pre väčšinu ľudí sú Kapitán, Kowalski, Rico a Pešiak len štyri roztomilé tučniaky zo zoologickej záhrady v newyorskom Central Parku. Pretože presne to je to, čo prešibané tučniačiky chcú, aby si o nich ľudia mysleli! Pretože tieto navonok pokojné, ba až letargicky pôsobiace čiernobiele tvory sú v skutočnosti členmi elitnej vojenskej jednotky s netušenými bojovými schopnosťami a dokonale utajeným hlavným stanom! Ich misiou je nastoliť a udržať dokonalý poriadok v ZOO, v ktorej žijú. A ich najväčším nepriateľom ich neznesiteľný nový sused, nekorunovaný kráľ bohémskych večierkov a samozvaný kráľ lemurov - kráľ Julien!


Kto je kto
Kapitán

Tučniaky z Madagaskaru - Kapitán
 
Je naozaj veľmi odvážny a má srdce nefalšovaného akčného hrdinu, o čom nanešťastie veľmi rád a pomerne hlučne presviedča každého, kto je ochotný ho počúvať – alebo príliš pomalý, aby ušiel... :-) Je rodený vodca a zaujímajú ho len a len výsledky ich často nebezpečných, no v podstate vždy i veľmi komických misií, nie postupy či prípadné ťažkosti. V ústrety každej novej výzve sa vrhá so závideniahodným nadšením, na čom má nepochybne leví podiel jeho extrémne živá predstavivosť – a každá nevinná náhoda je podľa neho bez debaty dokonale zosnovaným zločinným sprisahaním! Našťastie či nanešťastie je stopercentne presvedčený, že len jeho tím dokáže odhaliť pravdu!

Kowalski
Tučniaky z Madagaskaru - Kowalski
 
Vždy, keď Kapitán potrebuje nejakú strelenú analýzu čohokoľvek alebo okamžitú spŕšku viac či menej použiteľných nápadov, je na(ne)šťastie nablízku Kowalski – aj so všetkými svojim pastelkami, notebookom a niektorou zo svojich poriadne za vlasy pokrútených a skrz-naskrz nepoužiteľných vedeckých metód. Svojím navonok veľmi presvedčivým autoritatívnym vystupovaním dokonale maskuje fakt, že zvyčajne nemá ani najmenšie tušenie, čo sa práve deje! A nielen to - hoci je totiž Kowalski samozvaným vedeckým géniom, nečíta po anglicky (a vlastne ani v hocijakom inom jazyku) o nič lepšie, ako ostatní tučniaci... :-)

Rico
Tučniaky z Madagaskaru - Rico
 
Ak naňho nejaké prirovnanie naozaj dokonale sadne, tak potom je to bez debaty slovné spojenie „neriadená strela“! Preto zrejme neprekvapí, že Rico je demolačným expertom – a že sa pre túto úlohu doslova narodil! Vo svojom tučnučkom brušku ukrýva menší muničný sklad a má vzácny dar „vyhrabať“ prípadne na požiadanie i menšiu príručnú bombu a ľubovoľný počet užitočných vecí. Potrebujete otvárač na konzervy? Rybársku udicu? Desaťtisíc guľôčkových ložísk? Basgitaru? Žiadny problém, Rico dodá čokoľvek!

Pešiak
Tučniaky z Madagaskaru - Pešiak
 
Keďže si nie je celkom istý, kým vlastne je a aká je jeho úloha v skupine a keďže zatiaľ vôbec nedokáže odhadnúť svoje možnosti a schopnosti, je v podstate otvorený každej novej skúsenosti. Na jeho veľkú smolu však zoologická záhrada, v ktorej žijú, vie občas byť i veľmi nebezpečným a drsným miestom (obzvlášť napríklad také terárium pre plazy a obojživelníky) – a najmä pre niekoho takého neprehliadnuteľne naivného, ako Pešiak.. Nuž a pre jeho otvorenosť a až detskú naivitu zrejme nikoho neprekvapí, že ak niekedy niektorého z tučniakov nájdete kráľovsky sa zabávať s partičkou strelených lemurov... Bude to nepochybne práve Vojak. :-)

kráľ Julien
Tučniaky z Madagaskaru - kráľ Julien
 
Zbožňuje večierky, sám seba, svoju kráľovskú korunu – a neskutočne rád „trsá“! :-) Hneď po príchode do ZOO sa sám vyhlásil za miestneho kráľa, takže nečudo, že z ako každý správny monarcha všetkých svojich „poddaných“ neustále komanduje. len ťažko sa však naňho môže niekto hnevať, keďže ich väčšinou obháňa len preto, lebo chce, aby sa zabávali rovnako kráľovsky, ako on sám! Jeho obrovitánske ego dokonale kompenzuje jeho relatívne drobnú telesnú schránku – nuž a zvyšok impozantného dojmu zase dotvára veľkoryso navrhnutá kráľovská koruna, ktorá mu pridáva pár potrebných centimetrov... Ťažko povedať, či si to vôbec uvedomuje, ale x-krát za deň sa mu chtiac či nechtiac podarí niekoho uraziť – no keďže sa pritom nonstop usmieva, len veľmi zriedka niekto tieto urážky berie vážne...

Mort
Tučniaky z Madagaskaru - Mort
 
Je najväčším fanúšikom kráľa Juliena a je mu beznádejne oddaný. Nič ho nedokáže priviesť do vytrženia tak spoľahlivo, ako možnosť dotknúť sa čo i len Julienovej päty! Aby milovanému panovníkovi dokázal, že je hoden byť mu aspoň dobrou rohožkou neustále vymýšľa nové a nové strelené plány, ktoré ho zvyčajne – a vlastne nielen jeho, ale každého, kto sa nejakým spôsobom pripletú do cesty – dostanú do poriadnych problémov! Mortova roztomilo našuchorená srsť, obrovitánske oči a vysoko posadený hlas sú pre všetkých ľudských návštevníkov i zamestnancov ZOO jednoducho neodolateľné – no jeho zvierací susedia ho práve preto považujú za neuveriteľne otravného a vyhýbajú sa mu ako čert krížu!

Maurice
Tučniaky z Madagaskaru - Maurice
 
Je dlhoročným pobočníkom kráľa Juliena, ktorého už pomaly, ale isto prestáva baviť neustále predstierať, že je šťastný ako blcha, že musí splniť každé strelené prianie kráľa Juliena, ktoré z rozmaru vysloví alebo si naň čo i len pomyslí! Robí čo môže, aby sa rozkokošený kráľ lemurov úplne nevymkol spod kontroly – a hoci je neustále obklopený úplne uletenými stvoreniami, ostáva realistom. Vie totiž lepšie, ako ktokoľvek iný, ako to v živote chodí a že svetská sláva je naozaj len poľná tráva... Nanešťastie sa ho však na jeho názor či skúsenosti ešte nikdy nik ani len neopýtal...

Marlene
Tučniaky z Madagaskaru - Marlene
 
Pôvabná vydria slečna, pôvodom zo Severnej Kalifornie, si na život na Manhattane ešte len zvyká. Keďže si veľmi cení svoju nezávislosť, rozhodla sa neprikloniť sa na ani jednu zo znepriatelených strán a ostať v boji tučniakov a lemurov neutrálna. Nečudo, pretože sa už neraz prichytila pri tom, že rovnako často, ako súhlasí s Kapitánom, súhlasí i s kráľom Julienom! A aj keď je Marlenina hravá a nespútaná povaha dokonalým protipólom Kapitánovej, zaťaženej na dokonalú organizáciu a sparťanskú disciplínu, ich priateľstvo to našťastie nijako nezaťažuje! :-)

Komentáre ( 0)