1. SÉRIA: Príbeh o láske, zrade a priateľstve začína...

15. 05 2017 11:30 | TV Markíza
Juraj Loj a Nela Pocisková
Juraj Loj a Nela Pocisková Foto: TV Markíza

Znepriatelené rodiny sa zo dňa na deň stanú spoluvlastníkmi jednej firmy a svedkami vzniku nových lások. Jednoduché to však nebude...

Príbeh o zrade, priateľstve, ktoré odpúšťa, vlkoch, ktorí sa skrývajú v koži baránka, ale predovšetkým o láske, ktorá spája aj to, čo sa na prvý pohľad už spojiť nedá.

Osudy dvoch nerozlučných kamarátov, Stanislava Roznera a Ivana Dolinského, poznačila doba, v ktorej žili - totalitné zriadenie, ktoré potláčalo slušnosť a dalo vyniknúť zradcom bez chrbtovej kosti. V istom okamihu sa z kamarátov stali nepriatelia.

Avšak dve znepriatelené rodiny sa zo dňa na deň stali spoluvlastníkmi jednej firmy. Okrem ich vzájomnej nevraživosti ich ohrozujú tí mocní ľudia, ktorí sa len tak lukratívnych pozemkov nechcú vzdať a to najmä Petránsky. No najviac ich karty zamieša láska, ktorá sa zrodila v nesprávnom čase a na nesprávnom mieste.

Plastický chirurg Martin Rozner sa po dlhom čase vracia do svojho rodného mestečka, aby navštívil rodičov. Osud mu však do cesty zaveje Ninu Dolinskú, ktorú skoro zrazí autom. Nina a Martin budú musieť prekonať mnoho prekážok zo strany rodiny, ale aj neprajníkov - Mira, Martinovej priateľky Karin a Andrého, ktorého si Nina vezme za muža. Po svadbe však veľmi rýchlo pochopí, že svadba s ním bola obrovská chyba. Nakoniec však Nina a Martin nájdu spoločné šťastie a zmieria rozvadené klany.

Aj pomaly sa rozvíjajúci cit Evy Riečnej, vydatej za tyrana a Petra Roznera ženatého s chladnou právničkou Dášou, prekoná turbulentné obdobie. Počas neho musia spolu pracovať v jednej kancelárii, hoci sa neznášajú, no napokon našli k sebe cestu a obaja pochopili, že musia svoje manželstvá ukončiť.

Popri dvoch hlavných ľúbostných linkách sa zaujímavo odvíjajú aj vzťahové línie vedľajších postáv. Ivan po dvadsiatich rokoch samoty nachádza lásku, aby vzápätí zistil, že žena jeho snov je vypočítavá mrcha Inge. Naopak, neveľmi vzhľadná, nenápadná Dorotka ho potichu zbožňuje už roky.

Večný chlapec a záletník Ďuro Petránsky sa staví s kamarátom Igorom o srdce Niny, teda skôr o jej telo. Po čase síce zistil, že sa do nej skutočne zamiloval, no ona ho odmieta.

Slávo Dolinský - podrazák a slaboch - sa zaplieta do čoraz nebezpečnejšej siete intríg, ktoré ho napokon dostanú na úplné dno.

Viola Petránska sa oslobodí sa od manžela, s ktorým už dlho nie je šťastná a znova nadviaže vzťah s bratom a mamou Annou. Postupne sa ukáže, že dedo Zoli z rodiny Dolinských a babka Anna Roznerová, ktorí sa nenávidia a stále si robia zle, sa v skutočnosti milovali a v mladosti spolu chodili. Títo dvaja hašterivci sa nakoniec tiež dajú dokopy.

Tóth chce za každú cenu získať pozemky. Do podniku dosadí svoju milenku a pravú ruku Inge, ktorá má Eve radiť, ale v skutočnosti jej bude škodiť. Inge je inteligentná sexi mrcha, ktorá si všetkých omotá okolo prsta, aby mohla nenápadne rozkladať podnik. Jej bývalý milenec je Slávo Dolinský, ktorého Inge drží v hrsti, aby sa nepreriekol, že sa poznajú. Slávo veľmi trpí, keď jeho milovaná Inge zbalí jeho nenávideného otca Ivana. Ten je teraz v balíku a môže sa hodiť v jej plánoch.

Dorota zažije šok – jej otcom je Baxa! Nevyhľadal ju však preto, aby sa jej po rokoch mlčania ospravedlnil, ale aby jsi kúpil jej obličku a zachránil si život

Ku koncu seriálu Eva a Peter pozdvihnú vinársky podnik a s Evinou dcérou Laurou a Petrovým synom Jakubkom konečne vytvoria rodinu, v ktorej je nielen láska, ale aj bezpečie

 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Videli ste' */