2. SÉRIA: Ivan Dolinský sa ocitol sám na čele vinárstva...

15. 05 2017 11:35 , článok bol aktualizovaný 16. 05 2017 09:56 | TV Markíza
Kristína Turjanová a Juraj Loj
Kristína Turjanová a Juraj Loj Foto: TV Markíza

Inge chce zničiť Ivana, Rita túži po Martinovi, Braňo sa stretáva so svojou minulosťou a vzťah Niny s Martinom má neprajníkov...

Inge dosiahla svoje. Vydala sa za Ivana a porodila mu syna Adamka. Dorotka a Igor sa tiež dočkali svojej svadby a pokúšajú sa o dieťa. Igor sa najskôr rodičovstva obáva, potom však príde veľká novina - Dorotka je tehotná a čakajú dvojičky.

Stanislav Rozner dostane infarkt, ktorý bude jeho posledným. Viera jeho odchod nesie ťažko a začína byť závislá na liekoch. Rodina jej však pomôže a veľkou oporou jej je Ivan. Popritom zisťuje, že jej otec je Gusto, o ktorého na konci série prichádza.

Do Vínneho prichádza mladý lekárnik Braňo. Do života mu vstúpi Ingina sestra Mirka. Je to bývalá narkomanka, s ktorou ho spája spoločná minulosť. Mirka kedysi v lekárni napadla Braňa, kvôli čomu sa mu neskôr rozpadlo manželstvo. Okrem smutnej minulosti ich láske bráni aj Braňova mama, ktorá si pre svojho syna predstavuje inú nevestu. Aj keď to nebude jednoduché, ich láska je natoľko silná, že prekoná aj tieto ťažkosti.
 
Viola sa s radosťou chopí novej príležitosti - prevziať reštauráciu po Salomé, ktorá odchádza zo Slovenska.

André sa nechce s Ninou rozviesť a robí jej problémy.  Na Martina si robí zálusk nová primátorka nemocnice, Rita Kernová. Spolu s Andrém a Karin ich chcú rozdeliť. Keď Martin Ritu odmietne, dostane vďaka falošnému obvineniu z nemocnice výpoveď. Po jednej vyostrenej hádke s Ritou sa Martin vracia domov opitý a s tričkom špinavým od krvi. Práve vtedy nájdu Ritu v byte v kaluži krvi a obvinia Martina.

Martina zatknú a zamietnu kauciu. Baxa má prsty všade. Keď sa Rita preberie, napokon vypovedá a Martin je zbavený obvinení. Rita sa prizná otcovi, že je do Martina zamilovaná.

Do vinárstva nastupuje Erik Halada, dravý manažér, ktorému Peter ponúkne miesto vo vinárstve Dolinský. Aj Ivan je z Erika nadšený, to však ešte netuší, že medzi Inge a Erikom to od začiatku iskrí. Netrvá dlho, kým sa z nich stanú tajní milenci. Inge sa do Erika zamiluje, on však nezdieľa rovnaké city. Keď sa Ivan dozvie o ich pomere a o tom, že chcú získať jeho peniaze a ujsť preč, je odhodlaný proti ním bojovať.

Baxa s Petránskym sa všemožne snažia obrať Ivana o vinice. Napokon sa im to aj podarí a Baxa sa stáva vlastníkom pozemkov Dolinských. Nina je z toho zdrvená a Ivana táto správa zdravotne úplne položí. Absolvoval niekoľko operácii a jeho stav je veľmi vážny. Inge ho už pochovala a snaží sa predať Ivanov dom, on sa však preberá a uzdravuje.

Baxa pozemky prepísal na Ritu, aby si ju udržal. Erik vypovedá na polícii a prizná, že je do kauzy predaja viníc zapletený. Obviní Baxu a Andrého z vydierania. Miro láme Ritu na odpredaj pozemkov, Rita zmení rozhodnutie a daruje ich naspäť.

Inge podáva žiadosť o rozvod a Ivanom sú čoskoro rozvedení. Adamka však chce získať do opatery. Dáša sa popri právnej pomoci rodine Dolinským viac a viac zbližuje so Slávom.

Evinu dcérku Sabínku hospitalizovali. Jej stav je vážny, urgentne potrebuje transfúziu krvi, no nemocnica ani krvná banka nemá jej krvnú skupinu. Ani u Dolinských nie je vhodný darca. Eva tuší, kto by mohol Sabínke pomôcť, ale Roba ako darcu odmieta.

Ritin otec má srdcovú príhodu a Martin musí Rite oznámiť smutnú správu. Ritu nepríjemne prekvapí príchod Baxu.

Nina odcestuje za Erikom do Francúzska, ktorý má v rukách Simonetov dekrét. Tam Erik a Nina nachádzajú k sebe cestu. André sa však chce zmocniť otcovho dekrétu a prepadne Ninu na izbe.

 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Videli ste' */