3. SÉRIA: Skryté tajomstvá vychádzajú na povrch...

15. 05 2017 11:40 | Natália Bačíková
Braňo Deák a Ivana Kubáčková
Braňo Deák a Ivana Kubáčková Foto: TV Markíza

Halada a Rita zasahujú do vzťahu Niny a Martina. Braňo po nehode nemôže chodiť a Oláh robí problémy, no nakoniec sám skončí zle...

Tretia séria Búrlivého vína sa začína s časovým odstupom niekoľkých mesiacov. Igorovi s Dorotou sa narodili dvojičky a rodinka sa presťahovala do Rakúska, no Igor neprestal pracovať vo vinárstve. Malá Sabínka sa uzdravila a Eva s Petrom sa rozhodli z Moravy vrátiť späť na Slovensko.

Nina a Martin majú tesne pred svadbou, no Nina sa necíti vo svojej koži. Erik si to všimne a má pocit, že Nina nie je šťastná. Nina sa vyhovorí na predsvadobný stres, v skutočnosti však žiarli na Ritu, s ktorou Martin pracuje na lekárskej knihe. Rita ťažko znáša, že sa Martin žení, tak trávi všetok čas v práci, aby sa necítila osamelá. Martin s Ninou sa pred svadbou vážne pohádajú.

Dolinskí získali späť svoje pozemky a zároveň aj podnik Simonet vo Francúzsku, ktorí spravodlivo spravujú. André je vo väzení za marenie dedičského konania a za pokus o vraždu. 

Víno Dolinskí vlastnia deti Ivana Dolinského. Slávo sa stal výrobným riaditeľom, Nina je hlavná vinárka a Erik, ktorého meno sa očistilo, prijal miesto ekonomického riaditeľa. Podnik pod vedením ich troch napreduje.

Mirka a Braňo sa zasnúbili a sú spolu so Slávom v podniku Simonet vo Francúzsku. Mirka pracovne, Braňo si zobral voľno, aby mohol ísť s ňou. Martin si konečne spravil atestáciu v pediatrii a pracuje v nemocnici pod vedením Rity.  Primátor Sobolák bačuje v mestečku zatiaľ bez škandálov, ale je to tichá voda, ktorá sa zamúti.

Do Vínneho prišiel nový obyvateľ, Maxim Zachar, charizmaticky a tajomný boháč „bez minulosti“, ktorý žil dlhé roky v Nórsku. Prisťahuje sa jedného dňa do kaštieľa za mestečkom, ktorý bol predtým komunistickým blázincom. Po jeho rekonštrukcii sa v ňom usadí. Nikto netuší, prečopráve na tomto šialenom mieste. Na začiatku sa Zachar spolčuje s Mirom, Inge, Sobolákom a Baxom, ktorí mu majú s pozemkami pomôcť a zároveň sa chcú na ňom obohatiť.

Ivan s Vierou, ktorí bojujú voči developerom, stoja proti Zacharovi a jeho pomocníkom.
Postupne sa odkrýva Zacharove tajomstvo - prišiel sa pomstiť Baxovi, ktorý v  mladom veku znásilnil jeho mamu, no vtedy tomu nik neveril. Maxovu mamu zavrel do blázninca, kde ju kŕmili liekmi, až sa načisto zbláznila.

Maxim preto ako dieťa vyrastal v detskom domove, kde boli hrozné podmienky. Nezbláznil sa tam iba vďaka opatrovateľke Eliške, ktorá si ho obľúbila a vychovávala. Neskôr si chlapca z detského domova vzali príbuzní v Nórsku, vychovali ho a on teraz vedie ich obrovské podniky.
Max sa rozhodol pomstiť zničený život a smrť svojej mamy tým, že usvedčí Baxu a spolu s ním aj eštebáka Mira a mrchu Inge.

Koniec príbehu je šťastný - spravodlivosť je naplnená. Baxa, Miro a Sobolák sa usvedčia medzi sebou a sú potrestaní. Zachar pomstil matku a ako odmenu nájde svoju sestru Dorotu.

Nine a Martinovi komplikuje svadobné prípravy Rita ktorá po smrti svojho otca hľadá oporu u Martina. On má potrebu ju chrániť a tajne po nej túži. Pár dní pred svadbou sa Nina rozhodne urobiť Martinovi natruc a vyberie sa s Erikom na pracovnú cestu do Talianska. Kým je Nina v Taliansku, Martin sa zblíži s Ritou. Cíti, že by mohlo k niečomu medzi nimi dôjsť a che si uchrániť vzťah, preto dáva výpoveď. Rita je zo straty Martina zrútená, tak prijíma Baxovu ponuku na sobáš. Keď sa to Martin dozvie, uvedomí si, čo pre neho znamená a snaží sa ju presvedčiť, aby to nerobila.

Nina s Erikom - naopak - zažíva v Taliansku hotový raj. Síce ju Erik ju dokáže uvoľniť a rozosmiať, Nina si uvedomí, že Martina miluje. Keď ho však doma prichytí s Ritou, svadba je zrušená a vzťah Niny a Martina na dlhý čas stroskotá.

Martin, vnútorne rozorvaný, začína žiť s Ritou, ale tento vzťah má štrbiny: predovšetkým, Martin Ritu nemiluje, je ňou len očarený. Časom si uvedomuje, že sa nemôže rovnať Nine.
Nina sa medzičasom snaží zahnať depresiu prácou. S Erikom sú si čoraz bližšie, no Nina nedokáže prestať myslieť na Martina. Začne si s Erikom, ale vzťah neklape, Nina sa Erikovi nedokáže oddať.

Ivan bojuje s Inge o syna Adamka. Najprv ho má vo výlučnej opatere, no potom, aj s pomocou Zachara, sa karta obráti a syna získa Ivan.

Robo už vie, že malá Sabínka je jeho dcéra. Vracia sa z basy, zamestná sa na polovičný úväzok vo vinárstve a u Maxima Zachara ako ochranka/záhradník. A poriadne zamotá život Evy a Petra. Chce rozbiť ich vzťah Evy a Petra a opúť získať Evu a dcéry. Nejde už cestou násilia, je prefíkanejší. Ide na to cez Lauru, ktorá ho stále ľúbi aj napriek tomu, čo urobil jej mame.

Robo prejde v tejto sérii obrovskou vnútornou premenou. Z agresívneho alkoholika sa nikdy nestane baránok, ale nájde svoje miesto a konečne pochopí, že tvrdou silou a intrigami nič nedosiahne. Vzťah Evy a Petra sa upevní a Laura konečne začne rešpektovať Petra ako autoritu.

Braňo mal vážnu haváriu, po ktorej si necíti nohy a operácia je nemožná. Mirku od seba odháňa a ju to ničí. Erik však vie, kto by ho mohol zoperovať. Je to synovec mafiána Tibora Oláha, Michal Oláh, uznávaný neurochirurg. A Erik ho chce presvedčiť, tak mafiánovi Oláhovi ponúkne výmenou za operáciu ako protislužbu informácie.

Dokáže mu, že on je milencom jeho dcéry, ktorého už roky hľadá. Oláha pravda rozhnevá a sľub ohľadom Braňa nedodrží. Erik vysvetlí Oláhovi, že za Júliino nešťastie je zodpovedný aj on - jej otec, čo Oláha rozzúri ešte viac. Erik mu vyrozpráva Mirkin príbeh a prosí ho, aby zvrátil jej osud, lebo Mirka bez jeho zásahu skončí podobne ako Júlia. Oláh Erikovi neverí, chce sa skontaktovať s Mirkou, lenže tá zmizla.

Mirka bola kamarátka Oláhovej dcéry Júlie. Nina potvrdí Oláhovi, že Mirka je pravdepodobne v ohrození života - zmizla aj s peniazmi. Oláh nechce, aby Mirka skončila ako jeho Júlia.

Mirka si kúpi dávku od dílera, ale ten ju odváža so sebou. Mafián Oláh vybaví Braňovi operáciu a chce si chce s Erikom vyrovnať účty za minulosť. Svojim gorilám dá príkaz, aby sa ho zbavili, ale nie kým bude Mirka v dome. Nina sa ponáhľa za Erikom. Oláh sa od Mirky dozvedá pravdu o tom, prečo sa Júlia uchýlila k drogám. Michal napokon operuje Braňa a jeho prognózy sú dobré. Braňo a Mirka sa k sebe vrátia.

Inge sa snaží udržať si Zachara pri sebe, tak si vymyslí tehotenstvo a plánuje svadbu. On čoskoro príde na to, že si všetko vymyslela.

Zachar si vypočuje Tóthovu nahrávku, ktorá priamo odkazuje na Oláha a je rozhodnutý sa s ním stretnúť. Zachar chce od Oláha video s dôkazom proti Baxovi, no Oláh sa tvári, že Baxu nepozná a video odmieta vydať. Zachar má ale v rukách tromf - pozná pravdu o smrti jeho brata a Michalovho otca. Michal žiada strýka o vydanie videa, je odhodlaný nájsť telá svojich rodičov. Baxa vystrelí na Oláha, aby sa zmocnil videa. Michal nachádza strýka v kaluži krvi, volá mu záchranku.

Nina si uvedomila, že chce byť s Erikom. Netrvá dlho a zistí, že čakajú spolu dieťa. Zo začiatku je však z tejto noviny dosť zaskočený, no chce zostať s Ninou. Odmietne dokonca lukratívnu ponuku v Amerike. Nina má zdravotné problémy. Vyšetrenia zistia, že jej ide o život a bude sa musieť rozhodnúť - buď ona, alebo dieťa. Urobí najťažšie rozhodnutie svojho života a rozhodne sa zachrániť dieťa. Počas tohto obdobia nachádza podporu,ktorú nenašla v Erikovi, u Martina. Obaja si uvedomujú, že sú si stále veľmi blízki. Ninin stav sa zhoršil a 3.séria končí záchranou Niny v nemocnici.

 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Videli ste' */