4. SÉRIA: Netvor sa skrýva za tvárou sympaťáka...

15. 05 2017 12:20 | TV Markíza
Juraj Loj a Zdena Studenková
Juraj Loj a Zdena Studenková

Vinice patria opäť malým vinárom a Ivan sa stal primátorom, napriek tomu intrigám ešte zďaleka nie je koniec..

Nina sa vrátila z liečebného pobytu v kúpeľoch. Jej vzťah s Erikom poznačila strata nenarodeného dieťaťa. Erik by jej zniesol modré z neba, no Nina si k nemu nevie nájsť cestu. Vyústi to do rozchodu, no Erik ju stále miluje a chce jej pomôcť v boji proti Andrému. Vypátra, že André je iba figúrka, ktorá dostáva pokyny od niekoho oveľa nebezpečnejšieho - Tibora Oláha.
 
André vydiera Petra tajnými spismi z minulosti, ktoré súvisia s jeho mamou. Aby ju ochránil, je donútený predať pozemky.
 
Rita sa stala riaditeľkou nemocnice a ponúkne Michalovi Oláhovi miesto primára neurochirurgie. Michal totiž ostáva vo Vínnom kvôli strýkovi Tiborovi, ktorý je vo vážnom stave. Opatruje ho Mirka a keď Michal vidí, ako sa mu pri nej polepšilo, navrhne jej, aby sa k nemu aj s Ingrid presťahovali.

Michal prijíma Ritinu ponuku hlavne preto, že ju chce získať. Ritu však požiadal o ruku Martin. Michal, rodina a hlavne Nina veľké nadšenie nezdieľajú. Nina stále Martina miluje a zásnuby sa napokon nekonajú. Martin sa vracia späť k Nine.

Michal je výborný manipulátor a Ritu nakoniec získa. Adela Luteránová, bývalá Ritina profesorka, ktorá je jej ako mama, vycíti, že Michal Ritou manipuluje a že je nebezpečný. Chce Ritu pred ním ochrániť.

Michal je presvedčený, že po svadbe získa vďaka Rite celý Baxov majetok. V deň svadby však zistí, že z Baxovho dedičstva nič nebude a vyvŕši sa na Karin.

Keď sa Tibor dozvie, že za tým všetkým je on a snaží sa dostať k Baxovmu majetku, neštíti sa zabiť aj vlastného strýka. Zraní Ritu a dokonca unesie Adamka. André ako výkupné žiada, aby prepísal na neho pozemky.

Inge napadne Andrého a vážne ho zraní. Keď sa Inge s Nina vďaka Tiborovej nahrávke dozvedia, že za všetkým je Michal, rozhodnú sa konať na vlastnú päsť. Ale Michal tak má len ďalších rukojemníkov. Keď príde polícia, vyhráža sa, že vyhodí celý bunker do vzduchu.

Zachar vrátil vinice malým vinárom. O pozemky má však stále záujem aj André, ktorého si najal mocný človek na vykonávanie jeho zámerov. André vo Vínnom pôsobí zatiaľ v utajení.

Ivan sa rozhodol kandidovať za starostu Vínneho a očistiť toto mestečko od korupcie. Podporuje ho v tom najmä Viera, ale aj celá rodina Dolinských a Roznerových. Okrem Ingrid, ktorá sa Ivanovi opäť postará o škandál a unesie Adamka.

Nekalými praktikami sa snažila pripútať aj k boháčovi Zacharovi, no tento jej plán tesne pred svadbou stroskotal. Inge sa dostala na absolútne dno, no vďaka Mirke a Tiborovi sa postaví na nohy a dokonca sa medzi ňou a Tiborom vyvinie úprimná láska. Tibor požiada Inge o ruku a ona súhlasí. 

Ivan sa od hasičov dozvedá, že pri požiari vo viniciach Inge utrpela zranenia a v bezvedomí ju odvážajú do nemocnice. Zúfalá Inge chce v nemocnici skočiť zo strechy. Mirka sa kvôli pomoci sestre vracia z Kanady.

Primátorom Vínneho sa stal Ivan. Čoraz viac si je bližší s Vierou, z čoho sa rodina teší až do chvíle, kým ich vzťah nenaruší minulosť a kauza ŠTB. Vierin spis opäť na chvíľu naštrbí vzťahy Roznerovcov a Dolinských. Aby Ivan zistil pravdu, navštívi Mira Petránskeho vo väzení. Veľký podiel viny má na tom práve on.

V tejto sérii sa začne spomínať Pán Veľký, pre ktorého pracuje aj André. Snaží sa pre Pána Veľkého získať pozemky vinárov a Rity. Rita sa prizná Michalovi, že pozemky nepredáva a že vstúpila do družstva.

Slávo sa vrátil z Nového Zélandu, no Dáša si našla iného. Stroskotal mu tak ďalší vzťah. Peter sa stáva generálnym riaditeľom vinárstva. Mirke sa v Kanade otvárajú nové obzory, už čoskoro sa má stať kvalifikovanou opatrovateľkou.

 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Videli ste' */