5. SÉRIA: Láska Niny a Martina je spečatená. Ale...

15. 05 2017 13:00 | TV Markíza
Juraj Loj, Marko Kramár a Nela Pocisková
Juraj Loj, Marko Kramár a Nela Pocisková

Oláha čaká rozsudok, Nina sa vyrovnáva s tým, že Martin má syna a Kramer pokračuje vo svojich nekalých hrách...

Nad Michalom Oláhom má byť vynesený rozsudok. Ak bol v čase páchania svojich ohavných činov príčetný, čaká ho väzenie, ak nie, pobyt na psychiatrii. Roznerovci aj Dolinskí dúfajú, že skončí v base.
 
Láska Niny a Martina je čoraz silnejšia. Po ich romantickej svadbe sa stane tragédia, keď ich svadobní hostia - manželský pár Danka a Vilo - havarujú a prídu o život. Ostane po nich dieťa . Jurko. Pri pátraní po príbuzných sa Nina a Martin dozvedia, že Danka nebola biologickou mamou malého Jurka, jeho skutočnou mamou je Vilova náhodná známosť a ich spoločná spolužiačka s Martinom - Naďa.

Tá na začiatku odmieta pripustiť, že má syna. Potom si uvedomí, že cez chlapčeka by sa dostala k pohodlnému životu a možno aj k Martinovi, tak hrá starostlivú mamu a chce ho získať späť. Keď  Naďa zistí, že Martin nie je ľahká obeť, začne ho vydierať tým, že malý Jurko je jeho synom. Martin kedysi dávno naozaj s Naďou niečo mal. preto túto teóriu nepovažuje za úplne scestnú.

U Niny dochádza k dileme v láske voči Martinovi. Trpí, no má pocit, že by mu nemala brániť v živote s Naďou, lebo je to matka jeho dieťaťa. Martin sa konečne dozvie, že Nina o všetkom vie a ubezpečí ju o svojej láske. Nina sa napriek tomu obetuje a dopraje Jurkovi úplnú rodinu: otca Martina a mamu Naďu. Aby odohnala Martina, pobozká Tomáša a plánuje odchod do Dánska.

Naďa intriguje, aby získala Martina. Nakoniec Jurko Nine odhalí, ako zle sa k nemu Naďa správa, keď ju nikto nevidí. Nina odhalí Nadin pomer s Oláhom a spolu s Tomášom pátra po Nadinej minulosti. Vyhľadá jej sestru Kristínu, ktorá prezradí, že Naďa dáva Jurkovi lieky na spanie. Naďa vidí, že jej plán stroskotáva, tak unesie Jurka a od Michala pýta peniaze na útek. Naďa peniaze na útek do Kanady.

Martin a Nina spolu s celou rodinou a políciou pátrajú po Jurkovi. Ten ukradne Nadi mobil, volá Martinovi a dočká sa záchrany. Naďu si berie polícia a Nina s Martinom a Jurkom vytvoria rodinu.
 
Do kaštieľa sa prisťahuje rodina Karola Kramera. Bohatý podnikateľ Kramer sa zniesol na Vínne doslova ako anjel - v bielej helikoptére. Vo Vínnom má korenea všetci si pamätajú jeho pohnutú minulosť. Teraz prišiel, aby okázalo predviedol, ako veľmi sa zmenil. Z  chlapca z chudobnej rodiny sa totiž stal jeden z najvplyvnejších ľudí na Slovensku. Karol verí, že tí, ktorí ním kedysi opovrhovali, ho konečne začnú obdivovať.

Vzťah Karola a jeho ženy Lýdie je zmesou pohŕdania a nenávisti, spolu ich drží len dcéra Stela a Kramerova ambícia, že silní sa nerozvádzajú.

Skutočnou láskou, alebo viac menej túžbou, je totiž Eva Dolinská, na ktorú Kramer nikdy nezabudol. Jeho hnacím motorom je pomsta - a ide na to veľmi rafinovane. Od  začiatku robí všetko preto, aby si získal absolútnu dôveru Dolinských.

Nehodu mal aj Peter a jeho stav je zlý, no Kramer sa ponúkne, že okamžite vybaví prevoz do akejkoľvek špičkovej nemocnice. Eva ho začne obdivovať a keď sa po operácií Petrov stav zhorší, vrhá sa Kramerovi do náručia.

Jediný kandidát na vedenie firmy je po Petrovom úraze Eva a Kramer ju v tom podporuje. Je ochotný Eve pomáhať, radiť a viesť ju.

Eva, Peter, aj celá rodina sú Kramerovi zaviazaní. Peter verí, že ďalšia operácia mu pomôže, no zisťuje sa, že kvôli srdečnej vade je tu  veľké riziko. Peter je v zlom psychickom stave, cítim sa zbytočný, zúfalý a nevie či vôbec ešte niekedy bude môcť objať vlastnú ženu.

Problémy sú aj v podniku, keďže je zlá úroda a zisky sú malé. Na Evu je toho priveľa a Kramer je jediný, kto dokáže veci pokojne riešiť a vždy pomôcť. Prichádza s návrhom, ako vyriešiť ekonomické problémy podniku.

Eva sa dostáva do konfliktu so Slávom, ktorý čím viac spoznáva Lýdiu Kramerovú, tým menej Kramerolvi dôveruje. Nechce podpísať zmluvu s novým predajcom, ktorá by ich mohla zničiť, ak všetko neklapne.

Eva však Kramerovi verí a poháda sa preto s celou rodinou. Do toho zasahuje Erik, ktorý sa kvôli Dolinským a Roznerovcom vracia z Kalifornie. Ale aj on šarmu Kramera najprv podľahne a dôveruje mu.

Kramerovi prosto všetko krásne vychádza. Eva si začína uvedomovať, že je do Kramera zaľúbená, no stále miluje aj svojho manžela a nedokáže ho podviesť. Kramer jej sľubuje večnú lásku, no ona nemôže Petra v tomto stave opustiť.

Kramer spriada plán, ako presvedčiť Roznerovcov aj Dolinských, aby podpísali naoko výhodnú, no v skutočnosti zničujúcu zmluvu s firmou Pesco. Eva, Nina s Martinom a aj Erik Kramerovi na rozdiel od Sláva veria a podpíšu zmluvu.

Medzitým sa z médií Roznerovci a Dolinskí dozvedia, že Pesco krachuje. Kramer chce zmluvu zrušiť.

Medzitým Slávo a Lýdia, ktorí už tvoria pár, nájdu dokumenty, ktoré dokazujú, že Kramer ich poviedol a skutočným majiteľom firmy Pesco je on sám. Slávo s dôkazom ide za Evou, ktorá následne konfrontuje Kramera. Obviní ho, že ich oklamal a j jeje jasné, že ich chcel zničiť.

Kramer odhalí pravú tvár a Eve ponúkne obchod. Jednu noc s ním za záchranu podniku. Eva je ochotná sa obetovať, no vtedy sa v Kramerovi niečo zlomí a Evu pošle preč.

Peter si po operáciu začína cítiť nohy a čaká ho rehabilitácia.

Slávo stretáva náhodne na ulici vo Vínnom Lýdiu a je ňou očarený. Postupne sa dozvie, že je to manželka Karola Kramera a že je s ním nešťastná. Lýdia a Slávo sa stretávajú sporadicky na spoločenských akciách. Zmena nastane, keď sa Lýdia zamestná ako riaditeľka detského centra vo Vínnom, kam Slávo nosí svojho bračeka Adamka a tak sa s Lýdiou začne stretávať denne.

Zo začiatku sa obaja tvária, že je medzi nimi len priateľstvo, no postupne samedzi nimi vyvinie tajný vzťah. Lýdia má panický strach, že ak jej lásku so Slávom Karol odhalí, zoberie jej dcéru Stelu. Preto sa pár krát pokúsi vzťah so Slávom skončiť, no veľmi tým trpí.

Lýdia začne pátrať po Kramerových zámeroch s vinárstvom a spolu so Slávom sa jej podarí Kramerove podlé zámery odhaliť. Jej pohár trpezlivosti pretečie a rozhodne sa od manžela odísť a získať dcéru.

Inge pomáha Ivanovi so založením materského centra a dostane sa so svojím projektom ku Kramerovi, Kramerovi sa zapáči a je ochotný pomôcť so založením centra, no s malou podmienkou - aby sa riaditeľkou stala jeho manželka - Lýdia.

Karol chce, aby Inge robila jeho Lýdii osobnú tajomníčku, no prizná sa jej, že chce, aby na Lýdiu dohliadala. Samozrejme, za veľmi slušný plat.

Inge sa sťahuje do kaštieľa ako osobná tajomníčka Lýdie, zároveň sa stará o materské centrum. Rýchlo sa v domácnosti Kramerovcov zorientuje a získa ich dôveru. Jediný, kto Inge neverí, je starý Vavro. A toho si Inge musí získať na svoju stranu. Nakoniec sa Varvo do nej zamiluje a Inge tak má nad všetkými moc.

Keď Inge odhalí temné tajomstvo z Kramerovej minulosti, dôjde jej, že môže z Kramerových miliónov vyzískať oveľa viac, než očakávala. Ženskými zbraňami docieli, že Karol jej podľahne. A keďže Vavro vedel o Karolovi až príliš veľa informácií, stal sa pre neho nebezpečným. Po tom, čo sa Vavro dostal miesto Karola do väzenia, sa Karol zľakol, že by ho mohol prezradiť a rozhodol sa ho umlčať.

Po bitke, ktorú utŕžil vo väzení práve na nariadenie Kramera, upadol Vavro na dlhú čas do kómy. Kramer stále neprizná vinu za Kosovo ani za haváriu. Existuje však svedkyňa jeho zločinu, ktorá všetko videla - Milica Kovačič. Vtedy sa svedok Kramerových zločinov, Vavro, sa prebúdza z kómy.

Keď sa Milica dozvedá, že Kramer nebol potrestaný, vyhľadá Karin, aby jej pomohla usvedčiť vraha svojej matky.

Rita je zrútená z toho, čo sa stalo s jej manželom Michalom Oláhom. Nedokáže pochopiť, ako mohla znova tak fatálne naletieť. Navyše sa dozvie, že za krátku dobu ich manželstva stihol Michal narobiť obrovské dlhy. Tvrdil jej, že kúpil kaštieľ, aby mali svoje hniezdočko, a tak nešťastná Rita ide za Kramerom a ponúka mu kaštieľ naspäť. Kramer sa ju vysmeje a povie Rite pravdu - že kaštieľ nikdy žiadnemu Michalovi Oláhovi nepatril.

Rita má na krku exekútorov, Michal si požičiava peniaze na nesprávnych miestach a dlh každým dňom narastá. Na to, aby sa ho Rita zbavila, v zúfalstve príjme Kramerovu ponuku a predá mu 51% podiel v jej nemocnici. Ostáva riaditeľkou, ale Kramer má s nemocnicou svoje plány a dosadí tam svojho človeka.

Michal je definitívne vyhlásený za psychicky chorého, je však Michal geniálny klamár a svoju poruchu len hrá. Napokon sa "zázračne! vylieči a vie, že jediný spôsob, ako sa nedostať do väzenia ani na psychiatriu, je Rita a jej peniaze  - v tomto prípade peniaze v nadácií Eugena Baxu.

Spriada plán, ako sa zbaviť Rity, no do tohto plánu zasiahne Erik a Ritu konečne od Michala oslobodí. Erik sa medzičasom na žiadosť Niny vracia do Vínneho, aby pomohol vo vinárstve, kým je Peter na vozíku. Zdá sa, že Erik postaví vinárstvo na nohy. To sa však nepáči Kramerovi a pomocou intrigy rozháda Erika s Evou a Petrom. Potom mu ponúkne miesto v nemocnici.

Erik sa tak nakoniec dostáva do nemocnice k Rite. Spočiatku to vyzerá, že Erik je Kramerov človek. Napokon Erik prejaví svoj charakter a zachová sa ku všetkým korektne. Medzi ním a Ritou sa rodí láska a čakajú spolu bábätko. Erik sa odhodlá k veľkému životnému kroku a požiada Ritu o ruku, no tá sa po skúsenosti s Michalom bojí opäť vydávať.

V snahe odpútať Oláha od temných myšlienok mu Karin oznamuje, že čakajú dieťa. Michal reaguje inak, než čakala a pošle ju na potrat. Karin odmietne a začne Michala vydierať, lenže vie priveľa. Neostane to bez následkov. Polomŕtvu Karin zachráni Luteránová, jej dieťa to však neprežije. Luteránová zopsnová plán, ako dohnať Oláha k šialenstvu, pri čom jej pomôže Karin, ktorá už mala byť mŕtva, no aj Erik, Inge, Kramer a Ivan, ktorí  kvôli zničeniu Oláha musia spolupracovať.

Michala "duch" Karin vyláka na dohodnuté miesto. Vytiahne zbraň a chce ju znova zastreliť, no neúspešne. Oláh dostane od svojich protivníkov ponuku: buď vráti vinice aj nemocnicu, alebo predložia záznam Michalovho priznania polícii. Keď Michal podpíše prevody, zjaví sa polícia. Oláh však spácha samovraždu skôr, ako ho polícia dostane.

Vzťah Ivana a Viery už síce nepokračuje, ale kvôli udalostiam v rodine sa musia zomknúť a byť Eve a Petrovi oporou. Ivan nachádza ženu, pri ktorej je konečne šťastný - Adelu.

Doktor Buranovský s Igorom sa rozhodli podnikať. Zriadia si turistickú agentúru na organizovanie vínnej cesty po okolí Vínneho - BURČIAK s.r.o. Obľúbená rodinka je zdrojom vtipných i dojímavých situácií. Dorka potajomky plánuje sobáš Violy a Buranovského. Viola ju odhalí a odmietne svadbu na úrade. Chce kostol, čo je pre Buranovského problém. Kvôli Viole sa však odhodlá na krst a všetky obrady, len aby mala Viola svadbu po akej túži. Nakoniec sa dohodnú na kompromise a majú svadbu pod holým nebom.

 

Komentáre ( 0)