6. SÉRIA: Do Vínneho prichádza tajomný muž na motorke...

15. 05 2017 14:35 |
Vlado Kobielsky a Henrieta Mičkovicová
Vlado Kobielsky a Henrieta Mičkovicová Foto: TV Markíza

Nina a Martin získali Jurka, Slávo zasa životnú lásku. Milica a Riči tvoria pár a Ivan sa zbližuje s Adelou. Tehotnú Ritu čaká obrovská strata...

Nina a Martin si konečne môžu vydýchnuť, ich vzťah prešiel ďalšou skúškou, ktorú ustáli. Majú doma Jurka a sú šťastní. No byť rodičmi nie je vždy jednoduché a hoci Nina Jurka nadovšetko miluje, predsa len veľmi túži mať s Martinom vlastné. Po Ritinom odchode na materskú sa Martin stáva zastupujúcim riaditeľom nemocnice.
 
Peter sa konečne postavil na vlastné nohy, no Eva má obavu, že napreduje až príliš rýchlo. Snaží sa dozerať na jeho rehabilitáciu, on sa však hrnie späť do kresla generálneho riaditeľa. Do ich vzťahu zasiahne Petrova nevera s Helenou.

Laura odmieta viac študovať na baletnej škole vo Viedni, a tak nastupuje na vinársku školu. Stretáva tu Paliho, s ktorým sa viac a viac zbližuje.
 
Rita je tehotná, čaká ju svadba a aj nečakaná, obrovská strata, keď príde o životnú lásku - Erika. Bude sa musieť vyrovnať s tým, že sa stane slobodnou matkou, no s podporou priateľov a Martina, krstného otca dieťaťa, všetko nakoniec zvládne. Po pôrode odchádza aj s malým Erikom za tetou do Tirolska.
 
Ivan a Adela budú rozvíjať svoj vzťah. Na konci série sa Adela po všetkých problémoch rozhodne odísť z Vínneho. Okrem toho bude musieť Ivan riešiť boj o Adamka s Inge, ktorá sa rozhodla, získať ho do svojej opatery a nebude sa štítiť použiť aj nekalé praktiky.
 
Slávo našiel svoju životnú lásku, ale čoskoro zistí, že sa o ňu nevie postarať tak, ako je zvyknutá. Zápasí s nedostatkom finanancií aj s Kramerovými intrigami. Jeho zúfalá snaha vyriešiť situáciu so spoločným bývaním s Lýdiou a Stelou vyústi k veľkému konfliktu s rodinou. Frustrovaný Slávo v domnení, že ho rodina nikdy neberie vážne a neustále v rozhodnutiach obchádza, začne spolupracovať s Karolom. Lýdia sa chce s Karolom rozviesť, podá žiadosť, ale nebude to také jednoduché. Rozvod by pre Kramera znamenal zlyhanie.
 
Stanka a Aďo ukradli rodine vínnu cestu. Dorka sa však rozhodne, že to nenechá len tak a Stanke sa pomstí. Hoci je rodina z jej rozhodnutia mierne rozčarovaná, Dorka sa vyberie na konkurz do eventovej agentúry a vyhrá ho! Z pomsty sa však stane nový začiatok, ktorý prevráti život v rodine hore nohami: Dorka nastúpi na miesto manažérky, Igor sa musí postarať o deti a Buran dostane novú sestričku - sestričku Lukášovú. Mladá sympatická sestrička však zaseje zrnko žiarlivosti do života Violy a Burana.
 
Vavro sa preberie z kómy a vážna hrozba pre Karola je späť. On jediný pozná všetky jeho špinavé tajomstvá, vrátane skutočných okolností nehody Petra Roznera. Zo začiatku si nič napämatá, ale postupne sa mu jeho spomienky vracajú.

Do Vínneho prichádza brat Karola Kramera, Riči. Nevideli sa 10 rokov, no Riči potrebuje od brata peniaze na operáciu pre baletku, ktorú zrazil. Peniaze síce dostane, ale bude si ich musieť tvrdo odmakať. Nastúpi ako riaditeľ nového vinárstv a stretne ženu, ktorá zmení jeho život.

Je to dievčina, ktorú ste mali možnosť vidieť už v piatej sérii, no tu ju spoznáme bližšie, zohrá totiž veľmi dôležitú úlohu. Drobná Milica má v sebe ukrytú veľkú silu, možno aj vďaka neľahkej minulosti, ktorou si prešla. Ako malá stratila svoju matku a z jej smrti viní Karola Kramera. Chce sa pomstiť, no až doposiaľ ju v tom brzdil jej dedko. Po jeho smrti jej už nič nebráni v tom, aby svoju pomstu dokonala. Osud jej však skríži Riči - zamilujú sa do seba. Milica sa bude musieť vysporiadať s tým, že brat muža, ktorého miluje, jej spôsobil toľké utrpenie.

Inge sa medzitým rozhodla za jeho chrbtom zbaviť sa Karola a hľadá spojencov, ktorý by jej v tom pomohli. Kramer sa zasa snaží v Inge vyvolať dojem, že všetko je tak, ako bolo pred tým. Snaží sa ujistiť, že má Vavra stále pod kontrolou, no naďalej rozvíja svoj vztah s Karin.

 

Komentáre ( 0)