7. SÉRIA: Ako dozrieva vinič, dozrievajú aj hrdinovia Búrlivého vína...

15. 05 2017 15:15 | TV Markíza
Petra Vajdová a Vlado Kobielsky
Petra Vajdová a Vlado Kobielsky Foto: TV Markíza

Kramer stráca svoj majetok a Lýdia po pôrode upadá do kómy. Na scéne sa objavuje Maxova opatrovateľka Diana i zákerný Fiala...

Inge sa spojí s Vavrom a Kramer prichádza o všetok majetok, keďže ho Inge prepísala na seba. Karol padá na dno a dostáva sa do väzenia.

Ivan sa rozhodne pre veľké gesto a pokúsi sa Adelu, ktorá chce odísť, zastaviť. Nanešťastie, dostane infarkt, po ktorom však Adela pochopí, že nemá zmysel nič odkladať na neskôr.

Laurin únos nakoniec pomohol celej rodine. Eva si vďaka nemu uvedomila, ako Petra stále miluje. Viera jej vnukne skvelú myšlienku - čo tak obnoviť si manželské sľuby. Spolu všetko napokon prekonajú a za všetkým urobia hrubú čiaru, aby mohli začať odznova.
 
Slávo a Lýdia čakajú spolu dieťa, z čoho je Slávo celý bez seba. Avšak na následky komplikovaného pôrodu upadne Lýdia do kómy. Keďže ešte stále nie je s Karolom rozvedená, malý Janko má podľa zákona priezvisko Kramer. Karol sa ho však odmieta vzdať.

Hoci Riči je iný ako jeho brat Karol a nesúhlasí s jeho konaním, predsa len je to jeho rodina a keď je v ťažkostiach, pomôže mu. Cez to sa Milica nedokáže preniesť, preto ich vzťah končí rozchodom, hoci to obom trhá srdce. Napriek tomu je medzi nimi stále silná príťažlivosť, ktorej nedokážu odolať. Budú sa učiť tolerovať názor a slobodu toho druhého a v závere série sa dočkáme ich krásnej svadby.

Max Zachar sa vracia späť do Vínneho. Prichádza sem pochovať Elišku a vyplniť tak jej poslednú vôľu. Jej smrť mu spôsobila hlbokú ranu. Navyše trpí bipolárnou poruchou osobnosti, takže k životu potrebuje prísny režim, inak je stratený. Najskôr svoj stav popiera, neskôr vyhľadá pomoc. Zachar sa zamiluje do Milice, ale tá ma vo svojich citoch jasno.

S Maxom prišla aj Diana, ktorá sa o neho na želanie Elišky stará. Spočiatku predstierajú, že sú manželia, ale Diane to len spôsobuje ťažkosti. Zamestná sa v nemocnici, kde sa stará o dobitého Kramera. Tu sa začne ich láska. Pre Dianu je však Kramer absolútne neprijateľným partnerom a aj keď ich vzťahu dala šancu, pochopila, že to nevedie k ničomu a rozišla sa s ním.

Na post riaditeľa nemocnice nastupuje ambiciózny podvodník Milan Fiala. Narobil si dlhy a potrebuje zohnať peniaze. Na prvý pohľad je sympatický a žoviálny, ale v skutočnosti sleduje len svoje vlastné záujmy. Prichádza ako anjel spásy, no postupne odhaľuje svoju skutočnú tvár. Ku koncu série sa spolčí s Inge.

Vavro vydieraním získal od Inge Karolov majetok a urobí veľké gesto - prepíše Agátový háj na žiadosť Milice na Ričiho. Kramer je odsúdený na dva roky domáceho väzenia v kaštieli, tak býva u Vavra. Inge s Fialom sa snažia zatlačiť na Karola, aby im Vavra pomohol zničiť.

Vavro sa pokúsi vydierať Maxa, netuší však, že Max má tajné eso v rukáve - Karolove chýbajúce dokumenty. Max napokon predáva svoj podiel v Silkroade a odchádza z kaštieľa. Napokon sa to Fialovi podarilo - do vily sa nasťahuje ako nový majiteľ. Karol bude v šoku a nebude si vedieť vysvetliť, kam Vavro zmizol. Naviac zistí, že Vavro predal podiely vo všetkých svojich spoločnostiach a ukradol mu aj jeho peniaze.

Nina, Martin a Jurko idú za Ritou do Tirolska. Martin a Jurko sa však vrátia späť, ale bez Niny. Nina začala byť posadnutá tým, aby otehotnela a prestala sa starať o Jurka. Netrvá dlho a vracia sa aj Rita s malým Erikom, aby pomohla Adele a Martinovi za záchranu nemocnice a v boji proti Fialovi. Martin sa prizná Petrovi, že mu záleží na inej žene. Miluje Ritu. Obaja si musia priznať svoje city.

Roba vyhodili z práce vo Viedni, tak sa vracia do Vínneho. Vracia sa aj Jakub, ktorému Peter kúpi letenku.

Slávo sa stáva výrobným riaditeľom vo vinárstve a chce spolupracovať s Agátovým hájom a Ričim. Peter je však rezolútne proti, Slávo preto začne spoluprácu za jeho chrbtom. Keď to celé praskne a ani sila Roznerovcov a Dolinských nedokáže prekonať tento konflikt, rodiny sa opäť rozdelia. Eva bude musieť riešiť hroznú dilemu - ostaviť sa na stranu svojho otca, alebo muža. Napokon si vyberie Petra...

 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Videli ste' */