8. SÉRIA: Ak vinár stratí rešpekt, prichádza o všetko...

15. 05 2017 15:30 | TV Markíza
Búrlivé víno - Viktória, Paľo a Juraj
Búrlivé víno - Viktória, Paľo a Juraj Foto: TV Markíza

Slávo získa Agátový háj a Kramera prepustia z väzenia. Dianina sestra Tamara sa zaľúbi do mladého Fialu a Rite s Martinom už v láske nič nebráni...

Riči s Milicou na svadobnej ceste objavili miesto, kde sa usadili. Slávo tak získal Agátový háj. Lýdiin stav sa každým dňom zlepšuje, keď bude opäť v plnej sile, vzťah so Slávom spečatia. Kramer si odpykal svoj trest a prepustili ho na slobodu. Slávo musel sľúbiť Ričimu, že Karola nechá bývať v Agátovom háji. Karol je odhodlaný začať odznova s čistým štítom, získať Dianu späť a dokázať jej, že si ju naozaj zaslúži.

Diana zmenila svoj život - odsťahovala sa z ubytovne do bytu a plne sa sústredí na štúdium. Popri práci zdravotnej sestry sa pripravuje na skúšky z pôrodnej asistencie. Fiala z nej chce urobiť vrchnú sestru, ale Diana odmietne. Nechce mu byť zaviazaná, no práve preto pomstychtivý Fiala zmarí jej skúšky. Diana je presvedčená, že Kramer je pre ňu minulosťou, čo dá Robovi nádej na vzťah s ňou. Robo pozve Dianu na rande.

Vo Vínnom sa objaví Dianina mladšia sestra Tamara. Frajer ju vyhodil z domu a ona už nechcela ísť naspäť do svojej detskej izby k rodičom. Od života chce bohatého chlapa a bezstarostný život a ide si za tým. Nakoniec sa ukáže, že je schopná aj hlbších citov.

Do kaštieľa zavítala mladá krv. K Fialovi sa nasťahoval jeho syn Viktor so svojim kamarátom Matúšom, čo dá nielen Jarke, ale aj Fialovi zabrať. Viktor si chce si užívať luxus a zábavu a vždy sa spolieha na svojho vplyvného a bohatého otca. Matúš je jeho pravým opakom - je úprimný, čestný a zodpovedný. Pochádza z obyčajnej rodiny a vie, že si všetko musí vybojovať prácou a usilovnosťou. Matúš sa zamestná vo vinárstve a zamiluje sa do Tamary, no tá najskôr kalkuluje s tým, že sa jej viac oplatí zbaliť Viktora. Milostný trojuholník Matúš – Tamara – Viktor má mnoho peripetií, no napokon si Tamara a Matúš nájdu k sebe cestu.

Fiala sa veľmi rýchlo sa vo Vínnom zorientuje a pochopí, koho treba mať na svojej strane. Do cesty sa mu ale postavia nielen Rita a Adela, ale aj Karol, ktorého Rita najala do nemocnice. Diala sa pokúsi odpratať aj Roba, no neúspešne. Nakoniec skončí v base.

Martin sa s Ninou rozviedol a už mu nič nebráni v tom, aby bol naplno s Ritou.

Rodinný biznis Roznerovcov a Dolinských zanikol a s ním aj dobré rodinné vzťahy. Po Jankových krstinách sa Eva otcovi Ivanovi už neozvala, čo ho veľmi trápi. Navyše, Peter má problém s úrodou, no hrdosť mu nedovolí ísť požiadať o pomoc Sláva. Tomu sa, naopak, veľmi darí. Medzi Petrom a Evou to už dlhšiu dobu neklape, no kvôli deťom to ešte skúsia.

Pre Ivana sú tohto ročné Vianoce smutné, lebo celá rodina bola vždy pokope. Ale zázraky sa dejú a všetko napokon dobre dopadne. Ivan, Adela, Zoli a Adamko strávia štedrý večer aj so Slávovou a napokon aj s Petrovou rodinou. Záver ôsmej série končí krásnym púšťaním lampiónov.

 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Videli ste' */