Zažite pocity astronautov ako známy spevák Martin Harich!

28. 11 2016 12:25 | PR článok
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery Foto: www.cosmosdiscovery.sk
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery

Nenechajte si ujsť prehliadku najzaujímavejších udalostí z oblasti kozmonautiky na svetovej výstave Cosmos Discovery.

Výstavu Cosmos Discovery navštívil známy spevák Martin Harich. Každú galériu sledoval s veľkým záujmom, obdivoval vesmírne rakety, raketoplány a skafandre. Otestoval aj zábavnú zónu výstavy, kde si vyskúšal vesmírnu jazdu na gyroskope. Jeho návšteva a príjemný zjav rozžiarila úsmevy malých aj veľkých návštevníkov výstavy, ktorí ho ihneď spoznali.

Výstava Cosmos Discovery v bratislavskej Inchebe mapuje vývoj pilotovaných kozmických letov od historického začiatku až k súčasným plánovaným misiám a medzinárodným kozmickým projektom. Obsahuje viac ako 200 originálnych exponátov z USA a Sovietskeho zväzu, reálne modely rakiet a raketoplánov, unikátne dobové dokumenty.

Pri vstupe dostane každý návštevník Space Card – Kartu kozmonauta s menom a životným príbehom astronauta, o ktorého vesmírnej misii sa dozvie ďalšie podrobnosti v priestoroch celej expozície.

Návštevníci uvidia ruský Sputnik, Lajku i Gagarina. Nechýba americký lunárny program Apollo ani ruský Lunochod.

Na výstave sa nachádza aj veľký model americkej rakety Saturn, časť riadiaceho strediska v Houstone a taktiež originál ruskej lode Sojuz. Odborníci ocenia originálne časti motora F1 z americkej rakety Saturn, ktorá vyniesla loď Apollo na Mesiac. Vďaka výstave Cosmos Discovery tento motor opustil hranice USA po prvýkrát.

Návštevníci môžu na vlastné oči vidieť aj Prvú slovenskú družicu skCUBE, ktorá je vystavená priamo v priestoroch výstavy.

Malých, ale aj veľkých nadšencov kozmonautiky určite zaujme interaktívna playzóna Cosmocamp, kde si môžu vyskúšať výcvik kozmonautov, či najnovšie 3D technológie.

Svetová výstava Cosmos Discovery – to je vesmírna misia pre celú rodinu s veľkou dávkou zábavy.

Výstava bude otvorená do januára 2017.

Viac informácií na www.cosmosdiscovery.sk!

Komentáre ( 0)