14. 03 2017 15:55 | Tvnoviny.sk

Zrušia Mečiarove amnestie? Sledujte mimoriadnu reláciu na TV Markíza

Reláciu, ktorá sa začína v nedeľu, 19. marca, o 13.00 budú moderovať Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič.

Zrušenie Mečiarových amnestií - Mimoriadna relácia
Zrušenie Mečiarových amnestií - Mimoriadna relácia Foto: TV Markíza

Nikdy sme neboli tak blízko k zrušeniu Mečiarových amnestií ako teraz! V minulosti sa objavilo už viacero pokusov, ale ani pri jednom z nich sa však nenašlo potrebných 90 hlasov. Teraz po opozičnom návrhu Jána Budaja sa okrem politického vytvoril aj veľký spoločenský tlak. Dopomohol mu aj film Únos, ktorý láme rebríčky v návštevnosti či internetová petícia, ktorú podpísali desaťtisíce ľudí.

Koaličné strany Smer-SD a SNS nemali zo začiatku jednotný postoj v tom, či sa amnestie zrušiť dajú. Ján Budaj preto svoj návrh z prvej tohtoročnej schôdze stiahol a umožnil tak koalícii dohodnúť sa na ďalšom postupe.

K dohode napokon dospeli a vláda tak do parlamentu predloží vlastné ústavné riešenie. „Sme pripravení zahlasovať za zrušenie Mečiarových amnestií, ak predtým urobíme príslušnú zmenu Ústavy SR," vyhlásil predseda vlády Robert Fico.

Poslanci by tak mali o Mečiarových amnestiách hlasovať na marcovej schôdzi, ktorá sa začína budúci týždeň v utorok 21. marca.

Amnestie udelené v roku 1998 vtedajším premiérom Vladimírom Mečiarom sa týkajú prípadu zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča ml. do cudziny, ako aj zmareného referenda. Zo skutku zavlečenia bolo podozrievané vtedajšie vedenie SIS. S prípadom súvisí aj vražda Róberta Remiáša.

TV Markíza prináša v nedeľu, 19. marca, o 13.00 h mimoriadnu reláciu o Mečiarových amnestiách.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?