15. 06 2017 20:45 | Marína Dobošová

Táňa Pauhofová bude najmladšou herečkou s prestížnou cenou!

Na Park Film Feste v Trenčianskych Tepliciach ju preberie osobne.

Táňa Pauhofová v Karlových Varoch.
Táňa Pauhofová v Karlových Varoch. Foto: Profimedia.sk

Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice aj tento rok ožije filmovou atmosférou. Svoje brány totiž už čoskoro otvorí Park Film Fest International Film Festival Trenčianske Teplice.  Ten sa bude konať od piatka, 23. júna až do pondelka26. júna.

Horúcou novinkou z festivalovej kuchyne je meno prvej laureátky ceny Umelcova misia. Preberie si ju pôvabná herečka Táňa Pauhofová. Podľa primátora Trenčianskych Teplíc Štefana Škultétyho je Pauhofová historicky najmladšou herečkou, ktorá získa túto cenu. „Myslím si, že aj napriek svojmu mladému veku je to veľmi známa, talentovaná herečka, ktorá v podstate už dve desaťročia nielen v divadle, ale aj na filmovom plátne dokazuje svoj talent a umenie, ktoré je oceňované v Čechách aj na Slovensku,“ povedal Škultéty pre denník SME.

Program sa okrem kinosál bude odohrávať aj pod holým nebom, v parku, na krásno prírodnom kúpalisku Zelená žaba či ďalších netradičných priestoroch. Mestom budú defilovať milovníci kvalitných filmov, ktorí sa môžu zúčastniť aj  na rôznych workshopoch či diskusiách.

Laureát tohtoročného ocenenia na festivale, poľský režisér Krzysztof Zanussi, povedie Masterclass, v ktorej mu bude partnerom snáď najznámejší slovenský režisér Martin Šulík. Ocenenie Za kamerou si preberie Zuzana Piussi, zažijete pohľad do hlbín katalánskej duše skrz snímky piatich režisérov, čaká na vás aj brazílsky režisér Charly Braun. Okrem filmov si užijete aj raňajky v tráve, krst knihy i koncert Adama Ďuricu.

Lístky sa rýchlo míňajú, neváhajte si ich rezervovať čo najskôr.

 Pozrite si reportáž aj na webe Tvnoviny.sk tu!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?