Deň s Nadáciou Markíza. Pomôžte tým, ktorí to potrebujú

07. 12 2017 07:00 , článok bol aktualizovaný 07. 12 2017 19:26 | zv
Deň s Nadáciou Markíza
Deň s Nadáciou Markíza Foto: TV Markíza
Deň s Nadáciou Markíza
Deň s Nadáciou Markíza
Deň s Nadáciou Markíza

Za cieľ tohtoročnej zbierky sme si stanovili pomoc rodinám s deťmi a podporu projektov zameraných na deti.

Televízia Markíza už štvrtý rok za sebou pripravila Deň s Nadáciou Markíza, počas ktorého sa prostredníctvom SMS zbierajú finančné prostriedky na projekty Nadácie Markíza. Za cieľ tohtoročnej zbierky sme si stanovili pomoc rodinám s deťmi a podporu projektov zameraných na deti.

Zapojiť sa do zbierky a pomôcť môžete jednoducho aj vy. „Pošlite darcovskú SMS na číslo 877 v tvare DMS (medzera) NADACIAMARKIZA a podporte projekty zamerané na pomoc deťom. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Cena jednej DMS je 2 € v sieti operátorov O2, Orange a Slovak Telekom . Prispieť môžete aj dobrovoľnou sumou na číslo účtu SK35 1111 0000 0003 3322 2322. Do informácie pre príjemcu je potrebné uviesť heslo NADÁCIA MARKÍZA.

Deň s Nadáciou Markíza 2017
Foto: Nadácia Markíza
 

Vyzbieranú sumu sa dozviete už piatok v Teleráne

Poslednýkrát sa z bratislavských Vianočných trhov prihlásili aj bratranci Škantárovci, Maťo Homola či Števo Eisele, ktorí sa rozhodli pomáhať a podporiť deti s pohnutým osudom. Týmto sa Deň s Nadáciou Markíza nekončí, vyzbieranú sumu, ktorá poputuje na pomoc deťom a rodinám, vyhlásime už v zajtrajšom Teleráne.

 

Vianočný stánok Nadácie Markíza sa naplnil dobrými ľuďmi

Počas Dňa s Nadáciou Markíza ste si mohli vychutnať sviatočnu aj nadačnú atmosféru spolu s nami v stánku Nadácie Markíza na bratislavských vianočných trhoch na Hviezdoslavovom námestí.

Markizáci predávali dobroty, zaspievali si, zasúťažili a hlavne podporili rodiny, ktoré to potrebujú. V nadačnom stánku nechýbali ani generálny riaditeľ Matthias Settele, riatieľ Centra spravodajstva a publicistiky Henrich Krejča a finančná riaditeľka a predsedníčka správnej rady Nadácie Markíza Marianna Trnavská.

 

Úžasnú atmosféru po celý čas vytvárali Lenka Šóošová a Roman Juraško. Pomohli im aj Andrea Šprochová či známe tváre z Let´s Dance Silvia Lakatošová a David Schavel.

 
 

Tým, že ste si kúpili čaj, kapustnicu či lokše od svojich obľúbených moderátorov a hercov, ste prispeli rodinám a deťom v núdzi. Ďakujeme!

 

Do stánku Nadácie Markíza prišli aj vaši obľúbení herci Juraj Bača a Vladimír Kobielsky a aj ďalší známi moderátori. Ešte stále môžete podporiť rodiny v núdzi. Pošlite SMS na číslo 877 v tvare DMS (medzera) NADACIAMARKIZA.

 

 

Riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Henrich Krejča za všetky rodiny a deti v núdzi ďakuje z celého sdrca. Podľa jeho slov ste poslali už tisícky SMS! Každé euro, ktoré ste sa rozhodli darovať, naozaj pomôže tým, ktorí to majú v živote ťažké.

 

Výnimočné ráno s Nadáciou Markíza

Deň s Nadáciou Markíza odštartoval Teleránom. Postupne sme vám predstavili príbehy štyroch rodín, ktorým môžete pomôcť aj vy.

 

Podporiť konkrétne rodiny z našich štyroch príbehov môžete aj cez portál ďakujeme.sk, s ktorým Nadácia Markíza spolupracuje. Rovnako ako oni, aj Nadácia Markíza pomáha rodinám a deťom v núdzi a podporuje ich finančne.

Na ich stránke tu - http://www.dakujeme.sk/partneri/30/nadacia-markiza-den-s-nadaciou-markiza - nájdete štyri príbehy. kde môžete aj vy prispieť a uľahčiť im život.

Prvý príbeh je o rodine Františka a Boženky, ktorí sa starajú o synčeka a dcérku s postihnutím. Rodina je na tom tak zle, že František musel vyjsť do ulíc a žobrať. Pomáha im aj herec Juraj Bača, ktorý ich navštívil.

 

Príbeh ťažko skúšanej rodiny vám predstavila aj Evelyn. Tá navštívila malého Robka žijúceho so starou mamou Evou. Robko prišiel tragicky o malú sestričku a jeho mama nie je schopná sa oňho starať.

 

Ďalší príbeh ľudí, ktorí potrebujú pomoc, predstavila Majka Demitrová. Po tom, ako prišla o manžela Paľa Demitru pri tragickej leteckej nehode, sa začala venovať deťom, ktorí prišli o rodičov. Medzi nimi sú aj tri siroty Zuzka, Simonka a Lacko.

 

Dara Rolins navštívila rodinu Slavomíra. Jeho manželka prekonala mŕtvicu a skončila na invalidnom vozíku. Pár mesiacov po tom, ako sa o ňu staral a chodil aj do práce, ho postihol pracovný úraz a skončil na vozíku aj on.

 

Rodiny, ktoré potrebujú pomoc, všetkým zo srdca ďakujú

Príbehy ťažko skúšaných rodín uvidíte večer v magazíne Reflex. Pomôcť im môžete aj vy. Takto vám zo srdca poďakovali.

 

Komentáre ( 0)