15. 12 2017 16:00 | dg

Celeste a Akalaky si z Tokia priniesli videoklip: Nakrúcanie prerušili policajti

V japonskej metropole strávili šesť dní.

Celeste Buckingham a Akalaky nakrúcali videoklip v Tokiu
Celeste Buckingham a Akalaky nakrúcali videoklip v Tokiu Foto: Instagram/akalaky
Nakrúcanie videoklipu ku skladbe Tokyo
Nakrúcanie videoklipu ku skladbe Tokyo
Nakrúcanie videoklipu ku skladbe Tokyo

Spevák a raper Ľubomír Glasa, ktorý vystupuje pod menom Akalaky, spojil sily so speváčkou Celeste Buckingham. Zo zaujímavej spolupráce vzišiel ešte zaujímavejší výsledok v podobe skladby Tokyo.

Cesty Celeste a Akalakyho sa stretli vďaka spoločnému domovskému nahrávaciemu štúdiu Littlebeat a producentovi Martinovi Maxovi Šrámekovi. Akalaky začal v Littlebeate nahrávať svoj debutový sólový singel Tokyo. Počas nahrávania sa zrodil nápad prizvať Celeste do skladby ako hosťa. „Celeste bola jediná speváčka, s ktorou som chcel v tomto singli spolupracovať, a tak som poprosil Maxa, aby jej pesničku pustil. Vnímam ju ako veľkú profesionálku,“ spomína Akalaky na chvíľu napätia, keď čakal na Celestino vyjadrenie k spolupráci. „Skladba reprezentuje rozpadnutý vzťah, dvojicu, ktorá sa odcudzila. V refréne je hudobná linka, ktorá pripomína Japonsko, vďaka nej mi napadol názov Tokyo a videoklip s príbehom dvoch ľudí stratených v jednom z najväčších miest sveta,“ vysvetľuje Akalaky námet a príbeh skladby.  

„Tento rok mi priniesol skvelé spolupráce aj nový štúdiový album. Na záver roka som si ako prekvapenie nechala špeciálnu chuťovku, kvôli ktorej som vycestovala najďalej,“ hovorí o svojej koncoročnej spolupráci Celeste, pre ktorú bolo nakrúcanie nového klipu silným zážitkom, keďže cesta do Japonska bola jej veľkým snom. „Som rada, že som mohla aspoň na chvíľu vidieť japonskú kultúru a ľudí. Veľmi ma prekvapilo, akí sú neskutočne milí a slušní a akú majú neuveriteľnú disciplínu - aj napriek tomu, že populácia v Tokiu je približne 14 miliónov ľudí, to mesto je čisté, disciplinované; bola som z toho ohromená a myslím si, že Európa by sa od nich mala čo učiť,“ spomína Celeste a prezrádza, že pre ďalšie pracovné povinnosti sa v budúcnosti chystá do Japonska cestovať častejšie.

Ako dodáva Akalaky, to, že sa vyberú nakrúcať do Tokia, bolo jasné od začiatku. Otáznik visel iba nad voľbou správneho režiséra. Progresívny zvuk z dielne Littlebeat štúdia si žiadal aj progresívny vizuál a režiséra s vizionárskymi nápadmi a postupmi. „Keď som sa so Celeste rozprával o tom, kto by to mohol točiť, padlo meno Jiří Marshal a bolo rozhodnuté,“ spomína Akalaky.

Slovensko-český tím odletel v septembri do Tokia na šesť dní. Po týždni v Japonsku nasledovala postprodukčná fáza a úpravy v Prahe, ktoré vyvrcholili začiatkom decembra. Výsledkom je avantgardný videoklip, ktorý dodáva skladbe celkom nový rozmer a pridanú hodnotu.

FOTKY Z NAKRÚCANIA VIDEOKLIPU V TOKIU SI POZRITE V GALÉRII.


„Najnáročnejšia časť celého procesu bol posledný týždeň postprodukcie, kedy som sa nebol schopný ani dostať domov z ateliéru a takmer som nespal,” prezrádza režisér Jiří Marshal, ktorý v projekte Tokyo zrealizoval experiment s novou technikou snímania. Oboch umelcov, Celeste i Akalakyho nakrúcal pomocou špeciálneho ramena s kamerou, ktoré bolo vyrobené na mieru a  umiestnené priamo na ich tele. „Zámerom bolo navodiť dojem, že nás neustále niekto sleduje -  kontra pohľad mimo seba (taká moja mentálna “splácanina”). S touto technikou sme dosť experimentovali a ladili sme ju ešte pred odletom, aby všetko fungovalo tak ako má,” dodáva Marshal. 

Celeste a Akalaky v rozhovore prezradili, že počas scény, v ktorej Akalaky leží na chodníku, k nim prišli policajti. „Prišli, lebo si mysleli, že ho prešlo nejaké auto alebo motorka, chceli sa uistiť, či bol v poriadku. Boli veľmi milí,“ povedala Celeste.

 

Kto je Akalaky?

Talentovaný 24-ročný umelec z Bratislavy vlastným menom Ľubomír Glasa aktívne tvorí od 15 rokov. Svoju hudobnú premiéru zažil v roku 2009 ako člen dnes už neexistujúcej hip-hopovej formácie PNS (Priorita Nevzdávať sa), ktorú tvoril spoločne s raperom Uwe. V roku 2017 sa rozhodol po dlhej pauze pre sólovú umeleckú dráhu a pre produkciu svojho debutového sólo singla Tokyo si vybral renomované štúdio Littlebeat. Sám seba charakterizuje ako umelca, ktorý chce svojou tvorbou nájsť prienik medzi spevom a rapom. V textoch, ktoré si sám píše, nechce ľuďom diktovať, čo majú robiť, ale interpretovať svoj pohľad na život a nechať fanúšikov, aby si v jeho skladbách našli vlastné posolstvá. V súčasnosti študuje marketing a pripravuje nové single, ktoré predstaví na jar 2018.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?