Poďte s nami na slávnostnú premiéru filmu Otcova volga aj s jeho hviezdami

28. 02 2018 06:00 | nt
Poďte s nami na slávnostnú premiéru filmu Otcova volga aj s jeho hviezdami
Poďte s nami na slávnostnú premiéru filmu Otcova volga aj s jeho hviezdami

Už 8. marca vstúpi do slovenských kín česká komediálna dráma Otcova volga v hlavnej úlohe s mimoriadne sympatickými herečkami Eliškou Balzerovou a Tatianou Vilhelmovou.

Česká snímka pochádza z dielne režiséra Jiřího Vejděleka, producenta Tomáša Hoffmana a scenáristky Ivy K. Jestřábovej.

Eva (Eliška Balzerová) je kostýmová výtvarníčka, pôžitkárka a manželka šarmantného Ludvíka, ktorý však veľmi nečakane a bez rozlúčenia umrie. Tak nečakane, že jej nestačí povedať, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy (Tatiana Vilhelmová) mal ešte rovnako starého nemanželského syna. To aspoň naznačuje starostlivo ukrytá a náhodne objavená detská kresba.

Eva je rozhodnutá nečakané odhalenie veľkoryso ignorovať, ale Tereza, ktorej sa rozpadáva vlastný život, sa k prízraku nevlastného brata upne. Spoločne s matkou sa vydávajú Ludvíkovým veteránom volga GAZ 21 po stopách jeho bývalých mileniek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a priateľov (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajomstve zistili viac...

96_TATOVA_VOLHA.jpg
 

"Zdá sa, že natáčať filmy o ženských osudoch je mojím osudom," hovorí o svojej práci Jiří Vejdělek. "Otcova volga mi dávala možnosť obklopiť sa na celé týždne krásnymi a talentovanými dámami. Tomu som nemohol odolať," dodal.

Aká bola spolupráca s režisérom Jiřím Vejdělkem? Eliška Balzerová si ju pochvaľuje: "Ako vždy skvelá. On je maximalista, a to ja mám rada. Má taký veľký zmysel pre humor, niekedy až čierny, a to mám tiež rada."

278_TATOVA_VOLHA.jpg
 

Keby mala Eliška Balzerová pozvať divákov do kina, na čo by ich nalákala? "Na to, čo Jirka Vejdělek tak vie, čo som s ním zažila už pri Ženách v pokušení. Smejete sa, a pritom vám tečú slzy. Na napínavé pátranie v minulosti, na nečakaný záver. A tiež na toho krásneho veterána - Volgu zvanú Cárovná - a na nás dve s Táňou, ktoré v nej uháňame nádhernou krajinou za dobrodružstvom."

A na čo by pozval divákov režisér Jiří Vejdělek? "Na emotívnu, napínavú, zábavnú jazdu so skvelými hereckými výkonmi."

SÚŤAŽ!

Zúčastnite sa s nami na slávnostnej premiére filmu spolu s jeho hlavnými hviezdami už 6. marca. Traja z vás môžu prísť aj so sprievodom.

Stačí, keď nám správne odpoviete na otázku a odpovede nám pošlete na websutaz@markiza.sk.

Ako sa vo filme volá postava herečky Tatiany Vilhelmovej?Komentáre ( 0)