Veľkolepé superfinále SuperStar víťazom nedele s rekordným trhovým podielom!

11. 06 2018 12:30 | Tlačová správa
SuperStar
SuperStar Foto: TV Markíza

Prvé miesto v rámci rebríčka sledovanosti menších staníc patrilo v nedeľu televízii Dajto, obsadil ho akčný film Žoldnier s J. Stathamom.

Slovensko a Česko našlo v nedeľu, 10. júna 2018, svoju piatu spoločnú SuperStar, v závere veľkolepého superfinále sa ňou stala talentovaná speváčka Tereza Mašková, ktorá okrem prestížneho titulu získala aj rozprávkovú výhru v hodnote 75 000 eur.

Záverečný priamy prenos obľúbenej speváckej šou sa na obrazovkách televízie Markíza stal v strategickej cieľovej skupine 12-54 suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci programovej ponuky všetkých slovenských staníc.

V tejto obchodne relevantnej cieľovej skupine dosiahol dramatický súboj trojice najúspešnejších speváčok vysoko nadpriemerný rating 9,7 % a absolútne rekordný trhový podiel 30,7 %. Šou plnú dych vyrážajúcich speváckych výkonov a vystúpení hviezdnych hostí si vychutnalo celkovo 489-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je druhý najlepší výsledok tohto ročníka.

Superfinále si obzvlášť podmanilo mladé diváčky vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel 56,0 %.

Prvé miesto v rebríčku sledovanosti menších staníc obsadila v nedeľu televízia Dajto s akčným filmom Žoldnier, v ktorom hlavnú úlohu stvárnila hviezda žánru Jason Statham. V cieľovej skupine 12-54 dosiahla snímka nadpriemerný rating 2,2 % a trhový podiel 6,2 %.

Markíza bola prvou voľbou televíznych divákov aj v sobotu, 9. júna 2018, kedy sa slovenská premiéra akčnej komédie Zabijakov osobný strážca stala v cieľovej skupine 12-54 najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. Kinohit s Ryanom Reynoldsom a Samuelom L. Jacksonom v hlavných úlohách zaznamenal rating 6,2 % a trhový podiel 21,8 %.


Dáta sú analyzované v meraní LIVE + VOSDAL (Viewing On Same Day As Life) – analýza živého vysielania spojená s oneskorenou sledovanosťou prehranou v ten istý deň ako živé vysielanie. Dáta sú od 1. 1. 2017 analyzované s pridaním Hostí. Zdroj dát: PMT/KANTAR MEDIA


PR oddelenie skupiny Markíza

Komentáre ( 0)