Takto našich moderátorov nepoznáte

20. 10 2018 10:00 | lch
Patrik Švajda
Patrik Švajda Foto: TV Markíza

Ak by nepracovali v Markíze, robili by toto...

Živí ich moderátorský chlebíček a pozná ich celé Slovensko. Čo by však robili naši moderátori, ak by neboli na televíznej obrazovke? Každý z nich má vyštudované niečo úplne iné. Tvár hlavného spravodajstva Viktor Vincze je skončený právnik, Marek Gudiak by sa mohol živiť ako herec a Patrik Švajda skončil geografiu a telesnú výchovu.

viktor_pravnik.jpg
Foto: TV Markíza
 

Viktor Vincze ukončil štúdium na Fakulte práva na Paneurópskej vysokej škole. Päť rokov pôsobil ako moderátor v regionálnom rádiu Max v Nitre. Diváci ho na obrazovkách televízie Markíza vídajú od roku 2013. Začínal ako redaktor v Televíznych novinách, neskôr bol moderátorom magazínu Reflex a momentálne moderuje Televízne noviny.

marek_divadelnik.jpg
Foto: TV Markíza
 

Marek Gudiak v roku 2001 ukončil titulom Mgr. art. štúdium na VŠMU v Bratislave, odbor činoherné herectvo. Ako herec pôsobil v divadle Gunagu a pracoval ako redaktor a moderátor v rádiu Twist. V televízii Markíza začal pracovať v roku 2001, načítaval upútavky, neskôr pracoval Teleráne, Lampárni a momentálne je súčasťou redakcie Televíznych novín, kde pracuje ako redaktor.

svajda_ucitel.jpg
Foto: TV Markíza
 

S titulom Mgr. Patrik Švajda vyštudoval Univerzitu Mateja Bella v Banskej Bystrici, Fakultu prírodných a humanitných vied, odbor učiteľstvo druhého stupňa - geografia a telesná výchova. Dva roky učil telesnú výchovu a geografiu na základnej škole v Nových Zámkoch. V Televízii Markíza pracuje takmer od jej začiatku, kde najprv pôsobil ako redaktor športu a neskôr ako moderátor Športových novín. Moderátorom hlavného spravodajstva je presne osemnásť rokov.

mazuch_plavcik.jpg
Foto: TV Markíza
 

Michal Mazúch v roku 2015 ukončil 1. stupeň štúdia na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. V štúdiu Mediálnej komunikácie na Fakulte masmédií stále pokračuje. Pracoval v internetovom rádiu, počas štúdia pracoval aj ako plavčík na kúpalisku v Dolnej Strehovej. Do televízie Markíza nastúpil v novembri 2015 ako redaktor spravodajskej relácie Televízne noviny pre región Veľký Krtíš.

Komentáre ( 0)