Cez víkend sa nebude spať: Čaká vás prvá Noc filmových nádejí na Markíze

16. 11 2018 14:00 | red
Noc filmových nádejí
Noc filmových nádejí Foto: TV Markíza

Nenechajte si ujsť skvelé animované, dokumentárne a hrané filmy talentovaných študentov stredných a vysokých filmových škôl!

Noc filmových nádejí je už tradičná prehliadka toho najlepšieho, čo v uplynulom roku vzniklo na českých a slovenských filmových školách. Naša partnerská televízia Nova ju usporadúva už po jedenásty raz, no tento rok si maratón skvelých študentských filmov po prvý raz môžete vychutnať i na obrazovkách TV Markíza!

 

Noc filmových nádejí je autorský projekt TV Nova (a tento rok po prvý raz i TV Markíza), ktorý podporuje mladé filmové talenty a nastupujúcu filmovú generáciu. Je to výber študentských filmov, ale tiež súťaž mladých tvorcov, ktorej sa môžu zúčastniť všetky školy s audiovizuálnou tvorbou z Česka a Slovenska. Ich tvorbu tradične hodnotí odborná porota v zložení: producent Radim Procházka, herečka a režisérka Petra Nesvačilová, hudobný skladateľ Jan P. Muchow, režisér Juraj Deák a scenárista a dramaturg Stanislav Dančiak ml.
Noc filmových nádejí
Foto: tn.cz
 

Vyhlasovať sa bude najlepší animovaný, dokumentárny a hraný film. Odovzdávanie cien autorom víťazných snímok prebehne pri slávnostnom vyhlásení už dnes večer od 20.00 v pražskom kine BioOko. TV Nova následne výber študentských filmov odvysiela v noci z piatka na sobotu a TV Markíza v noci zo soboty na nedeľu.
 

Komentáre ( 0)