01. 01 2017 00:00 | www.markiza.sk

Vinczeová Adela

moderátorka Chart Show

Adela Vinczeová
Adela Vinczeová Foto: TV Markíza

Slovensko nemá more, kráľovskú rodinu ani metro... ale zato má Adelu Vinczeovú. Chodiacu antitézu blondínkovských vtipov, multifunkčný televízny zázrak s nekonečnými nohami a pohotovosťou ostreľovača. Ak by sa slovenské ženské moderovanie datovalo biblickým spôsobom, používali by sme spojenia „pred Adelou“ a „ po Adele“.

Adela je hádam najobsadzovanejšia moderátorka, ktorá sa svojmu publiku zatiaľ neprejedla. Svojimi talentami obohatila nejeden zábavný program a okorenila nejednu televíznu či rozhlasovú šou. Svojim výzorom sa stala ikonou pre mnohé ženy neštandardnej krásy a zo svojich nedostatkov urobila prednosti.

Ostrovtip a irónia sú nástroje, ktoré Adela denne potrebuje nielen k svojej práci, ale aj k životu. Neustále uťahovanie si z ľudí a spoločenských problémov však nemá nič spoločné s prvoplánovými „vtípkami“ iných blondínok. Práve naopak, Adela sa vyzná! A nielen v moderovaní. Videli sme ju už v úlohe ostrieľanej porotkyne, modelky, tanečnice a speváčky. Svoj prvý veľký úspech v televízii zažila najmä vďaka moderovaniu speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar.

Moderátorka dvoch sérií tanečnej súťaže Let´s Dance, troch sérií speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar, súťažnej show Test národa, porotkyňa súťažnej show Slovensko má talent a Talentmania a hostiteľka vlastne talkšou s názvom Adela show študovala kulturológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Do povedomia sa dostala predovšetkým ako moderátorka v komerčnom slovenskom rádiu. Spočiatku „skúšala šťastie“ aj ako modelka, čoskoro si však uvedomila, že to nie je cesta, ktorou by chcela kráčať, a tak sa vydala na cestu k moderovaniu. Úspešná bola tam i tam, v roku 1996 sa dostala do celoslovenského finále prestížnej modelingovej súťaže Elite Model Look, no presne v tom roku začala pracovať ako redaktorka Telerána televízie Markíza. A tak bol jej smer nastavený... V roku 2006 so svojim kolegom Matejom „Sajfom“ Cifrom vydala knihu Veci, o ktorých viete pomerne málo, ktorá sa v danom roku stala jednou z najpredávanejších kníh.

V súčasnosti si môžete jej pohotové odpovede a inteligentné otázky užiť v Chart Show. Doma má dovedna 13 sošiek OTO. Tento rok prestížnu anketu moderovala a zároveň si sama dve sošky odniesla. Ušli za jej v kategórii Moderátor televíznych programov aj Absolútny OTO.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?