14. 03 2017 18:51 | nt

DJ EKG prvýkrát prehovoril po brutálnej nehode: Som vďačný za život

Aj napriek hrozivému zážitku a dlhému liečeniu vyžaruje z mladého muža neskutočne pozitívna energia.

DJ EKG
DJ EKG Foto: Peter Balent

Na 17. december 2016 Miroslav Ecker alias DJ EKG nikdy nezabudne. Okolo pol desiatej večer smeroval autom spolu s priateľkou a kamarátkou po rýchlostnej ceste R1. V protismere sa rútilo červené Audi A5 a čelne vrazilo do jeho vozidla. Opitý vodič mal v krvi až 2,99 promile a na mieste zomrel.

DJ EKG a jeho dve spolujazdkyne sa pri nehode ťažko zranili. Tridsaťtriročnej hviezde lekári predpovedali minimálne polročnú náročnú liečbu. Vyspovedali sme ho takmer tri mesiace po nehode. Ako sa dnes má? Aký je jeho zdravotný stav?

"Fyzicky sa cítim zatiaľ úplne úžasne, pretože to napreduje tak, že každý je z toho úplne nadšený. Doktori mi povedali, že je to taký malý zázrak. A bude to asi aj tou psychikou, pretože nie som ten, ktorý by nejako ronil slzy. Samozrejme, mám také dni, kedy si hovorím, že prečo sa mi to muselo stať. Ale neberiem to nejako tragicky, pretože sa to stalo, inak to nebude a nezmením to. Aj psychika mi veľmi pomáha. Je to takých 80 až 90 percent celého toho úspechu a je to na úžasnej ceste," povedal DJ EKG redaktorke Monike Kolekovej z TV Markíza.

 

Ešte pred mesiacom bol na vozíku a pred tromi týždňami už chodil o barlách. "Mal som 11 zlomenín. Mal som zlomené všetky štyri končatiny, päť rebier, chrbát. Lekári mi povedali, že sa z toho budem dostávať pol roka. Ja som im povedal, že budem po dva a pol mesiaci stáť, a tak sa aj stalo," povedal.

O nehode

"Pamätám si všetko. Každý jeden detail. To je sekunda života. Ani si to nestačíte uvedomiť. Nechcem sa k tomu nejako bližšie vyjadrovať," hovorí EKG.

Zmenil sa mladému DJ-ovi pohľad na svet? "Áno, pretože som bol strašne ubehaný. Povedal som si, že by som chcel svoj život skvalitniť. Chcel by som sa viac stretávať s ľuďmi, ktorých mám radšej. Teraz sa to všetko deje, uvedomujem si to celé. Chcem napraviť svoj životný štýl. Chcem robiť menej trošku, ale kvalitnejšie veci. Dal som si taký záväzok, že by som chcel byť lepší človek. V tom slova zmysle, že to spomalenie celého životného kolosu mi teraz ukázalo, že ten život sa má vychutnávať a nie je to len o tom ísť spať, hrať, odohrať žúrku," prezradil.

"Som vďačný za život, že som to celé prežil. Síce budú nejaké trvalé následky, ale nebude to nič také, čo by mi obmedzilo život, prácu a cestovanie. Som šťastný za svoju rodinu, za svoju priateľku, kamarátky, ktoré to prežili," dodal Miroslav.

 

O hudbe

Odrazí sa hrozivá skúsenosť na jeho tvorbe? "Určite áno, pretože je to veľmi silný emočný príbeh, ktorý píše sám život. Teraz ho pomaličky zobrazujem, pretože si robím také dokumenty o mojom živote. Už som to robil predtým a toto je súčasť toho. Nie je to len to pekné, že cestujete, bavíte sa, máte pred sebou tisíce ľudí, ale sú aj tie nepríjemné udalosti, ako je táto," povedal EKG.

A kedy ho ľudia opäť uvidia za pultom? Dozviete sa v priloženom videu.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?