19. 06 2017 11:00 | -mad-

Park Film Fest bude aj v znamení žien na režisérskej stoličke!

Do poroty sekcie Jej pohľad zasadne aj herečka Zuzana Mauréry

Zuzana Mauréry
Zuzana Mauréry Foto: www.zuzanamaurery.sk

Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice aj tento rok ožije filmovou atmosférou. Svoje brány totiž už čoskoro otvorí Park Film Fest International Film Festival Trenčianske Teplice.  Ten sa bude konať od piatka, 23. júna až do pondelka 26. júna.

Jedným z lákadlom bude aj medzinárodná súťažná sekcia Jej pohľad, ktorá prinesie tvorbu výnimočných ženských režisérok. Je to jediná sekcia tohto druhu na Slovensku. Zameriava sa na inšpiratívnu a priekopnícku ženskú tvorbu, ktorá sa vymyká klasickým očakávaniam a zaujme inakosťou, invenciou, poetikou , prudkým humorom či drzosťou. Medzi tohtoročnými lahôdkami si môžete pozrieť ženský horor, ktorý sa stal senzáciou v Cannes, či citlivú drámu s prvkami rozprávkového surrealizmu. Kurátorkou sekcie je Pamela Pianezza.

Do poroty tejto sekcie zasadne herečka Zuzana Mauréry, španielsky kameraman Jeronimo Molero Doval a anglický režisér Rupert Murray.

Sekcia Jej pohľad na Park Film Feste
Foto: Facebook / Park Film Fest
 

„5 filmov. 5 prvých uvedení. 5 ohromujúcich režisérok. Žien. V dokonalom svete by tento posledný fakt vôbec nebolo treba spomínať. Pretože nikoho by nenapadlo, že talent je o pohlaví. Ale aj tento deň raz príde. Podľa nedávnej štúdie publikovanej filmovým festivalom Les Arcs, menej ako dvadsať percent filmov uverejnených v Európe za posledné štyri roky režírovali ženy. Náročné filmové časopisy po celom svete každoročne publikujú svojich Top 100 najlepších filmov všetkých čias, kde 0 až 5 filmov režírujú ženy. Mali by sme byť šťastní, keď sa jedna alebo dve režisérky dostanú do hlavnej súťaže v Cannes. Filmy režírované ženami sú príliš často označované ako "roztomilé" alebo "citlivé" a zložité osobnosti v nich ako "hysterické," zhrnula Pamela Pianezza.

Môžete sa tešiť na tieto skvelé filmy:

In between

Réžia: Maysaloun Hamoud


PARK

Réžia: Sofia Exarchou


LITTLE HARBOUR / PIATA LOĎ

Réžia: Iveta Grófová


Raw

Réžia: Julia Ducournau


Fits

Réžia: Anna Rose Holmer
Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?