19. 06 2017 16:30 | markiza.sk

AVON Pochod proti rakovine prsníka opäť podporili tisíce ľudí

Na podujatí nechýbali známe tváre.

AVON Pochod 2017
AVON Pochod 2017 Foto: AVON

V poradí už 9. ročník AVON Pochodu proti rakovine prsníka opäť ovládol naše hlavné mesto. Ani nepriaznivé počasie nezabránilo tisíckam ľudí, aby podporili projekty zamerané na prevenciu a boj za zdravé prsia. Viac než 3-tisíc ľudí si na znak podpory proti zákernému ochoreniu kúpilo tričko, ktoré bolo zároveň vstupenkou na podujatie. Po prvý raz sa AVON Pochod konal v areáli Bratislavského hradu, kde si rodiny s deťmi vychutnali jedinečnú atmosféru a nezabudnuteľný deň plný dobrej nálady.

AVON Pochod 2017
Foto: AVON
 

Už tradičné charitatívne podujatie so sebou prinieslo bohatý celodenný program a pozitívnu energiu. Ružová farba zaplavila areál Východnej terasy na Bratislavskom hrade, kde bol pre návštevníkov pripravený program už od 10. hod. Samotný pochod ulicami historického mesta štartoval o 14.30 hod. K pochodujúcemu davu sa pridali nielen bojovníčky, ale aj tváre projektu ako Jana Kirschner, Ada Straková, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Roman Juraško, Kvetka Horváthová, Henrieta Mičkovicová a Soňa Skoncová.

AVON Pochod 2017
Foto: AVON
 

Hlavnou myšlienkou AVON Pochodu proti rakovine prsníka je šírenie osvety problematiky rakoviny prsníka a dôležitosti prevencie. Každoročne charitatívne podujatie slúži na získanie finančných prostriedkov určených na aktivity zamerané proti tejto chorobe. Tento rok aj vďaka tisíckam účastníkom AVON Pochodu odovzdala spoločnosť AVON šek vo výške 22 942 EUR občianskemu združeniu Amazonky, určený na boj a prevenciu rakoviny prsníkov. 

Najemotívnejším momentom celého pochodu bol už tradične „akt spolupatričnosti", kedy sa vznieslo nad dav tisíce ružových balónov na znak podpory pre ženy s ochorením rakoviny prsníka, ale aj pre rodiny žien, ktoré svoj boj, žiaľ, prehrali.

AVON Pochod 2017
Foto: AVON
 

Počas sprievodného programu si pochodujúci mohli vychutnať aj známe skupiny a interpretov, ako Korben Dallas, Polemic, Jana Kirschner, či Campana Batucada, ktorí predviedli unikátnu bubnovú show. O zábavu mali postarané aj tí najmenší. V detskej zóne si užili maľovanie na tvár, kreatívny workshop, čítanie detských knižiek, detské divadielko, vystúpenie Crazy Chichi and Friends a predstavenie Chcem byť požiarnikom. Načerpať sily mohli návštevníci v Street food zóne, navyše mali možnosť absolvovať aj voľnú prehliadku v SNM alebo navštíviť Hand made stánky.

Novinkou na tohtoročnom AVON Pochode bola Walk talk show s moderátorom Borisom Pršom, v rámci ktorej vyspovedal ambasádorov projektu, zástupcov neziskových organizácii či zaujímavých hostí. Okrem toho si mohli fanúšikovia odniesť ako pamiatku podpisy svojich obľúbencov, keďže sa prvýkrát realizovala aj autogramiáda známych osobností podporujúcich AVON Pochod.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?