Ján Ďurovčík si v konkurze vybral tri hlavné predstaviteľky muzikálu Bambuľka

01. 02 2018 09:35 | zv
Konkurz Bambuľky
Konkurz Bambuľky Foto: Muzikál

Jedna z uchádzačiek mala dokonca na nohe sadru a predsa dokázala presvedčiť, že je šikovná a že to zvládne.

Šesto detí a jeden režisér - tak vyzeral konkurz do muzikálu Bambuľka. Ján Ďurovčík si vybral tri predstaviteľky hlavnej úlohy a šesť vedľajších dievčenských postáv. Dievčatá prešli troma náročnými kolami, v ktorých museli predviesť spevácky, tanečný a herecký talent. Premiéra muzikálu je naplánovaná na 18. mája v bratislavskom Istropolise. Následne poputuje za deťmi po celom Slovensku.

Novými Bambuľkami sa stali Vanesska Ostrochovská, Sára Súchovská a Lima Eliá Prágerová, ktoré splnili náročné požiadavky tvorcov. Jedna z uchádzačiek mala dokonca na nohe sadru a predsa dokázala presvedčiť, že je šikovná a že to zvládne.

_DSC6815 (2).jpg
Foto: Muzikál
 

„Konkurz bol náročný a krásny zároveň. Náročný v tom, že sme tie dievčatá potrebovali preklepnúť a krásny v tom, že prišlo veľa talentovaných detí. Vyberali sme poctivo a dlho v niekoľkých kolách, speváckych, tanečných a činoherných. Na konci nám zostal trojnásobný počet talentovaných detí, ktoré by sa hodili. Čiže nakoniec rozhodli malinké detaily," vysvetľuje režisér Ján Ďurovčík.

Ján Ďurovčík má na konte niekoľko spoluprác s deťmi. S Jozefom Bednárikom spolupracoval na muzikáli „Oliver". Diváci si pamätajú jeho skvelé predstavenia „Neberte nám princeznú", „Janko Hraško" či „Šľahačková princezná".

_DSC6824 (2).jpg
Foto: Muzikál
 

„S víťazkami konkurzu som veľmi spokojný. Vybrali sme aj ďalšie dievčenské postavy, kamarátky Bambuľky. Mám za sebou už niekoľko spoluprác s deťmi a veľmi dobre sa mi s nimi robí. Ja s nimi hovorím ako s dospelými a oni potom tak aj fungujú," konštatuje Ján Ďurovčík.

Kamarátky Bambuľky si v pripravovanom muzikáli zahrajú Terezka Vodičková, Karolínka Tkáčová, Nelka Náhla, Alžbetka Karpatová, Sabinka Grlaková a Esterka Handiaková. Na kultovom seriáli Bambuľkine dobrodružstvá z roku 1982, vyrástlo už niekoľko generácií detí. Autor námetu, scenára aj textov piesní Peter Guldan napísal námet na seriál zameraný na výchovu detí v predškolskom veku po narodení syna. Hudbu k seriálu zložil český skladateľ Ján Kovář.


Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Šoubiz' */