17. 04 2017 22:14 | Tvnoviny.sk

Úprimná spoveď princa Harryho: „Po smrti mamy som prežíval peklo, pomohol mi môj starší bráško“

Priznal sa, že bol niekoľkokrát na pokraji nervového zrútenia.

Princ Harry
Princ Harry Foto: TASR/AP

Princ Harry otvoril svoju trinástu komnatu. Novinárke britského denníka Daily Telegraph Bryone Gordonovej porozprával o obrovskom trápení, ktoré prežíval po smrti matky. Priznal sa, že bol niekoľkokrát na pokraji nervového zrútenia.

Princ Harry poskytol rozhovor denníku Daily Telegraph

 

Tridsaťdvaročný Harry mal len 12 rokov, keď princezná Diana zomrela v roku 1997 pri autonehode v Paríži. V otvorenom rozhovore sa priznal, že sa po strate matky uzavrel sám do seba a strčil hlavu do piesku. O smrti blízkej osoby sa nechcel s nikým rozprávať, smrť svojej mamy jednoducho vytesnil z hlavy. Dva roky po tragédií prežíval úplný chaos.

Dlhé roky sa snažil nemyslieť na to, čo sa stalo. To malo veľký vplyv nielen na jeho súkromný, ale aj pracovný život. Nie raz mal pocit, že sa nervovo zrúti. Bojoval tiež s agresivitou a v tom období mal pocit, že by bol naozaj schopný niekoho udrieť. Preto radšej začal trénovať box.

Princ Harry sa dal na box.
Foto: TASR
 

Až jeho brat princ William ho presvedčil, aby vyhľadal odbornú pomoc. Ako 28-ročný prvýkrát navštívil psychológa, ku ktorému sa niekoľkokrát vrátil.

Úprimný rozhovor poskytol novinárke preto, aby podporil aj iných ľudí, ktorí trpia duševnými chorobami. Princ Harry pochopil, že o problémoch musí hovoriť. Jeho najväčšou oporou mu bol brat.

Novinárka Bryony Gordon, ktorá vyspovedala princa Harryho

 
 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?