17. 05 2017 15:35 | TVnoviny.sk

Lásku uprednostnila pred luxusom. Pre muža z pláže sa vzdala statusu princeznej

Z princeznej sa stane obyčajná žena.

Princezná Mako
Princezná Mako Foto: TASR/ AP

Japonská princezná Mako sa vzdala kráľovského postavenia, aby sa mohla vydať z lásky. Zamilovala sa do muža, ktorý pracuje v cestovnom ruchu. Kei Komuro v minulosti študoval na Medzinárodnej kresťanskej univerzite v Tokiu, ktorú absolvovala aj princezná.

Napriek tomu, že je vnučkou vládcu Akihita, stratí svoje postavenie. Tak káže japonská tradícia. Píše Daily Mail.

Zľava: princezná Mako, otec Akishino, mama Kiko, princ Hisahito a princezná Kako
Foto: TASR/ AP
 

Dvojica sa stretla v reštaurácii Shibuya v Tokiu na párty. Bolo to pred piatimi rokmi. Rozprávali sa o štúdiu v zahraničí a padli si do oka. Komunikovali spolu niekoľko mesiacov. V tom čase Kei pracoval ako promotér cestovného ruchu na plážach Shonan v prefektúre Kanagawa.

Hneď ako sa Mako vydá, už nebude princeznou, ale obyčajnou ženou. Svadbu však bude mať podľa japonských kráľovských tradícií. Najskôr oficiálne oznámia sobáš, potom budú istý čas plánovať celý rituál a nakoniec podajú formálnu správu cisárovi a cisárovnej. Mako s tým už oboznámila svojich rodičov a dostala od nich súhlas.

princezna3.jpg
Foto: TASR/ AP
 

Verejnosť však nebude mať možnosť uvidieť nevestu. Na rozdiel od britskej kráľovskej rodiny sa cisár s rodinou držia v ústraní, aj keď cestujú na zahraničné cesty a kultúrne podujatia.

Práve preto o princeznej vieme len málo. Jasné je len to, že Mako je jediný člen kráľovskej rodiny, ktorý študoval na univerzite. Po ukončení štúdia sa vrátila do Británie, kde získala magisterský titul v odbore umenia na univerzite v Leicesteri.

Princeznin vyvolený
Foto: TASR/ AP
 

V súčasnosti pracuje ako asociatívna výskumníčka Univerzitného múzea na univerzite v Tokiu a popritom si robí doktorát.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?