14. 07 2017 20:00 | TVnoviny.sk

Maggie Smith ako profesorka McGonagallová pred 16 rokmi. Je z nej húževnatá babička

Spolu s hereckým kolegom a priateľom Sirom Ianom McKellenom zašla na tenisový zápas vo Wimbledone.

Maggie Smith ako profesorka Minerva McGonagallová
Maggie Smith ako profesorka Minerva McGonagallová Foto: Profimedia.sk

Maggie Smith, celým menom Dame Margaret Natalie Smith, nepochybne patrí medzi najlepšie britské filmové i divadelné herečky. Počas svojej kariéry získala množstvo ocenení za roly, ktoré stvárnila.

Vidieť ste ju mohli vo filmoch Sestra v akcii (1992) a Sestra v akcii 2 (1993), v ktorých si zahrala po boku Whoopi Goldberg. Jej doteraz poslednou filmovou snímkou je dramaticko-komediálny film Dáma v dodávke (The Lady In The Van). Fanúšikom Harryho Pottera sa do pamäti zapísala ako nezabudnuteľná profesorka Minerva McGonagallová, ktorá bola aj napriek prísnej povahe dobrosrdečná a spravodlivá.

V novembri tohto roku uplynie presne 16 rokov od premiéry filmu Harry Potter a Kameň mudrcov. Dnes je z herečky húževnatá stará dáma, ktorá ani v 82 rokoch nezanedbáva sociálny život.

Maggie si v stredu dopriala príjemné popoludnie spolu s hereckým kolegom a dobrým priateľom Sirom Ianom McKellenom (78), ktorý okrem množstva iných postáv stvárnil legendárneho Gandalfa vo filmoch Pán prsteňov. Sympatická dvojica si pozrela tenisový zápas vo Wimbledone. Milé stretnutie, čo poviete?

Maggie Smith a Sir Ian McKellen
Foto: Profimedia.sk
 

Maggie Smith a Sir Ian McKellen
Foto: Profimedia.sk
 

Maggie Smith vo Wimbledone
Foto: Profimedia.sk
 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?