20. 10 2017 14:00 | dg

Historický moment pre Playboy: Vyzliekla sa preň prvá transgender modelka

Dvadsaťšesťročná modelka je v magazíne úplne nahá.

Ines Rau
Ines Rau Foto: Instagram/supa_ines

Francúzska modelka Ines Rau je prvou transgender modelkou, ktorá sa stala playmate mesiaca november najnovšieho vydania pánskeho magazínu Playboy. Informuje MailOnline.

Dvadsaťšesťročná modelka je v magazíne úplne nahá. Jediné, čo má na sebe, sú topánky na podpätku. „Dlho som žila bez toho, aby som komukoľvek povedala, že som transgender. Veľa som randila a takmer som na to zabudla. Veľmi som sa bála, že si nikdy nenájdem priateľa,“ hovorí.

Zdroj: Instagram/supa_ines

Podľa jej slov nemala čas na kritické komentáre od transfóbov, teda ľudí, ktorí majú iracionálny strach, odpor či dokonca nenávisť voči transrodovým osobám. „Ak chcem zmeniť svoje pohlavie, je to medzi mnou a mojím telom. Mohla by som to skrývať, no nerobím tak, pretože si vážim ľudí.“

Zdroj: Instagram/supa_ines

„Nahota by nemala byť tabu. Pre mňa znamená nahota veľa, odkedy som prešla premenou, aby som sa dostala tam, kam som chcela,“ hovorí modelka. Podľa nej by sme nahotu nemali brať ako niečo výstredné. „nejde o sexualitu, ale o krásu ľudského tela, či už mužského alebo ženského.“

Zdroj: Instagram/playboy

Zdroj: Instagram/derekkettela

Na titulnej fotke je zakladateľ magazínu Hugh Hefner, ktorý zomrel 27. septembra vo veku 91 rokov v pokoji vo svojej rezidencii v Holmby Hills v Los Angeles.

Zdroj: Instagram/playboy

 

Sledujte Smotánku v sobotu o 18.20 na Markíze.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?