Hana Zagorová je vážne chorá. Skončila v nemocnici

07. 12 2017 13:35 | dg
Hana Zagorová
Hana Zagorová Foto: TASR

Speváčka bojuje so vzácnym ochorením paraoxymálnej nočnej hemoglobinúrie od 70. rokov.

Hane Zagorovej (71) skomplikovali zdravotné problémy v posledných dňoch život. Podľa informácií Blesku bola česká speváčka znovu v nemocnici na transfúziu krvi.

„Pani Zagorová mala vystúpiť na našej uzavretej akcii v Bratislave, so všetkým počítala, ale zdravotné problémy jej v tom zabránili,“ povedal zdroj z agentúry, ktorá akciu organizovala.

Namiesto Hany Zagorovej tak vystúpila jej kolegyňa Helena Vondráčková (70). Vo vianočnom turné po Českej republike, v rámci ktorého vystúpi 12. decembra v pražskej Lucerne, by už ale mala pokračovať.

Už začiatkom minulého roka speváčka naznačila, že sa výmen litrov krvi celkom nezbavila. „Áno, bojujem s tým. Ani by som o tom nechcela hovoriť, je to situácia, ktorá je daná,“ vyhlásila.

So vzácnym ochorením paraoxyzmálnej nočnej hemoglobinúrie (PNH) bojuje už niekoľko desiatok rokov. Pre túto chorobu nemohla mať nikdy deti, svojho času sa dokonca obávala, že sa nedožije päťdesiatky.

Príčinou ochorenia je, že v tele chýbajú látky, ktoré za normálnych okolností chránia krvinky pred ich zánikom. „Som ako upír. Blednem, som smutná. Naraz dostanem krv a cítim sa výborne,“ povedala v jednom rozhovore.

Komentáre ( 0)