Ali z Matiek a dcér exkluzívne: Plánuje druhú svadbu!

29. 01 2018 10:00 | Jakub Trajteľ, Lukáš Kočišek
Can Nergis
Can Nergis Foto: archív Can Nergis
Matky a dcéry
Can Nergis
Can Nergis s manželkou Jelenou

Turecký herec Can Nergis nám otvorene priznal, že prežíva jedno z najkrajších období v živote!

V obľúbenom tureckom romantickom seriáli Matky a dcéry stvárňuje postavu novinára Aliho, ktorý sa snaží pomáhať hlavnej hrdinke Zeynep. Na obrazovkách televízie Doma ste ho však mohli vidieť aj ako Ihsana, prvého manžela Dily v rovnomennom seriáli.

Ako sa tridsaťdvaročný modrooký krásavec dostal k herectvu, čo má s postavou Aliho spoločné, a ako vníma tému týrania detí teraz, keď je sám otcom, nám prezradil herec Can Nergis

Can Nergis
Foto: archív Can Nergis
 

Ako si sa dostal k herectvu, keďže predtým si bol vychytený model?

Can Nergis: Žil som v Ázii a pracoval v celej Európe, na Strednom východe, či v Južnej Amerike. Moja cesta k herectvu sa začala v Číne, kde som v sedemnástich pracoval ako model. Do 22 rokov som sa venoval modelingu po celom svete, najmä v Ázii a Európe. Potom mi ponúkli prvý reklamný spot a niekoľko rokov som hrával v reklamách. Neskôr som úplne opustil modeling a získal niekoľko vedľajších úloh v zahraničných filmoch. V roku 2011, keď som bol v Thajsku, mi zavolala jedna turecká producentka. Videla v televízii moje reklamy a prečítala si o mne v novinách. Na základe toho ma pozvala späť do Turecka. Od tohto telefonátu som hral v mnohých tureckých televíznych seriáloch.

Čo ťa zlákalo prijať úlohu v seriáli Matky a dcéry?

C. N.: Mal som množstvo ponúk a prečítal som si viacero scenárov, rozhodol som sa však pracovať na tomto projekte, pretože moja stará mama je v Turecku známou a rešpektovanou novinárkou. Ovplyvnila celý môj život, a preto som si veľmi rád zahral práve túto rolu reportéra v seriáli Matky a dcéry.

Nájde sa niečo, čo máš s postavou Aliho spoločné?

C. N.: Áno, aj v reálnom živote som veľmi zvedavý. Vyrastal som v podstate vonku na ulici, kde som sa všetko musel naučiť sám. Tiež som veľa cestoval po celom svete a načerpal veľa skúseností. Nielen vďaka týmto cestám, ale aj vďaka svojej povahe som sa vždy snažil dosiahnuť všetko sám. Rovnako ako Ali sa vždy snažím pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú.

Matky a dcéry
Foto: Global Agency
 

Ako sa ti spolupracovalo po boku takých vychýrených herečiek ako Cansu Dere a Vahide Perçin?

C. N.: Predovšetkým chcem povedať, že mi bolo potešením hrať v seriáli Matky a dcéry s tak talentovanými hercami a herečkami. Bez tímovej práce by nebolo možné dosiahnuť takýto úspech. Je to mimoriadne silný a náročný scenár, ktorý si vyžaduje veľmi dobré herectvo. Diváci určite pocítia rovnaké emócie, aké sme prežívali my počas nakrúcania.


Začiatkom minulého roka si sa v Holandsku tajne oženil so srbskou modelkou Jelenou Milosavljević, len za prítomnosti najbližších. Nikdy si nesníval o veľkej svadbe?

C. N.: Ako každý rok sme sa vybrali osláviť Nový rok do Holandska k jednému z mojich najbližších priateľov. Vôbec som o tom netušil, ale nejaké noviny napísali, že sme sa tam vzali. Asi chceli, aby to pôsobilo viac efektne. V skutočnosti sme mali svadbu v Srbsku, kde žije rodina a priatelia mojej ženy. Vzhľadom na to, že je kvôli vzdialenosti veľmi ťažké dať všetkých dokopy, plánujeme v Turecku urobiť ďalšiu oslavu za účasti mojej rodiny a najbližších priateľov.

Can Nergis s manželkou Jelenou
Foto: archív Can Nergis
 

Nedávno si sa stal otcom dcérky Alissy. Ako si užívaš otcovstvo?

C. N.: Je to úplne úžasný pocit. Sami musíte mať dieťa, aby ste to dokázali pochopiť.

Ako vnímaš hlavnú tému seriálu Matky a dcéry - týranie a zanedbávanie malých detí teraz, keď si sám rodičom?

C. N.: Je to obrovský problém na celom svete. Dúfam, že sa týranie detí  čoskoro podarí zastaviť. Povinnosťou každého z nás je starať sa o ne, pomáhať im a podporovať ich. Ak si deti z minulosti nesú nejaké traumy, v budúcnosti to veľmi negatívne ovplyvňuje ich život. V tejto veci nemám absolútne žiadnu toleranciu. Keď vidím, že sa niekto zle správa k dieťaťu, okamžite zasahujem. Vnímal som to úplne rovnako aj predtým, než som sa stal otcom.

Can Nergis s dcérkou Alissou
Foto: archív Can Nergis
 

Máš medzi tureckými hercami nejaké vzory?

C. N.: Fikret Kuskan, Cetin Tekindor a Haluk Bilginer sú moji obľúbení tureckí herci. Okrem nich je tu však obrovské množstvo ďalších talentovaných hercov a herečiek. Nemôžem povedať, že mám nejaký vzor, ale snažím sa inšpirovať majstrami hereckého remesla.


Čomu sa rád Can venuje vo voľnom čase, aké sú jeho herecké plány na najbližšie obdobie a aj to, čo by chcel na Slovensku vidieť, si môžete prečítať v celom rozhovore v aktuálnom čísle týždenníka Eurotelevízia č. 4/2018.


Sledujte seriál Matky a dcéry - v pondelok až štvrtok o 20.30 na Doma!

 

 

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Zahraničný' */