Veľký návrat Spice Girls: Skupina pripravuje hneď niekoľko nových projektov

03. 02 2018 14:40 | LONDÝN/TASR
Spice Girls už dávno nie sú dievčatá.
Spice Girls už dávno nie sú dievčatá. Foto: Instagram / spicegirlsnet

Každá z speváčok by na návrate na hudobnú scénu mala zarobiť asi desať miliónov libier

Britská vokálna formácia Spice Girls pripravuje po dlhoročnej prestávke v umeleckej dráhe návrat na hudobnú scénu.

V stanovisku, ktoré sprostredkovala ich hovorkyňa Jo Milloy, Victoria Beckham (43), Geri Horner (45), Emma Bunton (42) Melanie Brown (42) a Melanie Chisholm (44), členky skupiny potvrdili, že "zdá sa, nadišiel správny moment na využitie niekoľkých neuveriteľných nových možností".

Spice Girls ohlásili prestávku po obrovských úspechoch pred takmer dvoma desaťročiami. Fakticky sa však britská skupina rozpadla a každá z jej členiek sa vydala vlastnou cestou. Až na niekoľko výnimiek - spoločné turné v pôvodnom zložení v rokoch 2007-2008, či vystúpenie na OH 2012 v Londýne - ženy, ktoré sa v roku 1996 debutovým singlom Wannabe stali slávnymi prakticky zo dňa na deň, už viac spoločne nevystupovali.

Podľa britských médií patria medzi plánované projekty Spice Girls nová televízna talentová šou, vydanie albumu najväčších hitov, ako aj televízne vystúpenia v Číne. Členky by chceli zostať verné princípom pôvodnej formácie, ale súčasne vyslať aj posolstvo emancipácie pre ďalšie generácie.

Každá zo Spice Girls by na návrate na hudobnú scénu mala zarobiť asi desať miliónov libier (v prepočte okolo 11,4 milióna eur).

Komentáre ( 0)