Weinstein čelí ďalšiemu obvineniu: Mlčanie prelomila hollywoodska top herečka

04. 02 2018 10:28 | WAHINGTON/TASR
Harvey Weinstein na archívnej snímke z roku 2016.
Harvey Weinstein na archívnej snímke z roku 2016. Foto: TASR/AP/INVISION/RICHARD SHOTWELL

Weinsteinovi právnici priznali, že ich klient sa dopustil nevhodného správania, ale fyzický útok popreli.

Americká herečka Uma Thurman obvinila amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, že ju v minulosti napadol a požadoval pohlavný styk. Uviedla to v rozhovore pre sobotné vydanie denníka The New York Times a spresnila, že k tomu došlo ešte v 90. rokoch.

Thurman vyhlásila, že Weinstein ju v Londýne vo svojom apartmáne v hoteli Savoy zvalil, snažil sa ju dostať pod seba a pritom sa aj obnažiť. 

Weinsteinovi právnici podľa AP priznali, že ich klient sa dopustil nevhodného správania, ale fyzický útok popreli. 

Producentov hovorca uviedol, že Weinstein "nesprávne rozlúštil signály", ktoré Thurman "vysielala".

Thurman v rozhovore pre denník vyjadrila ľútosť nad tým, že Weinstein pokračoval v takomto svojom správaní po celé desaťročia. Dodala, že jej je ľúto všetkých žien, ktoré Weinstein napadol po útoku na ňu.

Herečka v rozhovore uviedla aj to, že režisér Quentin Tarantino ju počas natáčania film Kill Bill z roku 2003 prinútil k nebezpečnej scéne v aute, pri ktorej sa zranila. Tarantino ju údajne prinútil, aby šoférovala auto, ktoré zrejme nebolo v poriadku. 

Videozáznam z nakrúcania, ktorý sa Thurman snažila získať 15 rokov, ukazuje, ako autom naráža do stromu. Nemocnicu vtedy opustila s fixátorom okolo krku, zraneným kolenom a otrasom mozgu.

Obvinenia vznesené voči Weinsteinovovi vyústili do vzniku hnutia #MeToo hnutie, v ktorom ľudia zo zábavného priemyslu, ale aj iných odvetví zverejňujú obvinenia zo sexuálneho obťažovania, nátlaku či útokov.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Zahraničný' */