Justin Timberlake ovládol Super Bowl: Pozrite si najlepšie hudobné vystúpenie roka

05. 02 2018 09:30 | zv
Justin Timberlake
Justin Timberlake Foto: Photo/Matt Slocum

Tentoraz sa vyhol trapasom.

V nedeľu večer zažili Spojené štáty americké jeden z najviac očakávaných dní v roku - finále ligy amerického futbalu, najobľúbenejšieho športu v krajine. Super Bowl je známy aj tým, že okrem fanúšikov športu ho pozerajú aj všetci ostatní, a to pre špeciálne reklamy a hudobné vystúpenia.

Tento rok sa konal v meste Minneapolis. Po prvom polčase všetci s napätím čakali na najväčšie hudobné vystúpenie roka. Hymnu zaspievala Pink, ktorá sa len pred pár dňami nakazila od svojich detí chrípkou. Napriek chorobe bolo jej spievanie bezchybné. Vtipný moment nastal, keď tesne pred začiatkom vystúpenia vypľula pastilku na bolesť hrdla a záber ihneď začal kolovať internetom.

Justin Timberlake

Najväčšou hudobnou hviezdou večera bol Justin Timberlake, ktorý na Super Bowle vystúpil naposledy pred 14 rokmi. Vtedy sa mu v priamom prenose podarilo odhaliť prsník Janet Jackson. Podobný trapas sa ale nezopakoval. Justinove vystúpenie bolo perfektné.

Pozrite si celé vystúpenie, počas ktorého si uctil aj legendárneho Princa.


Sviatok reklamy

Super Bowl je zároveň aj sviatkom reklamy. Firmy využívajú toto obľúbené a sledované podujatie na svoju propagáciu a pre túto príležitosť si dávajú vyrobiť špeciálne reklamné spoty. Za vysielací čas 30-sekundového spotu pritom platia až päť miliónov dolárov.

Vlani sa viaceré firmy vzdali priamej propagácie svojich produktov a veľmi nápadne kritizovali nového prezidenta Donalda Trumpa. Tento rok však nechali politiku bokom. Vstupenky priamo na štadión stáli od 2500 do 15.000 dolárov.

Philadelphia Eagles vs. New England Patriots

Hráči Philadelphie Eagles získali prvý titul v lige, keď pokorili favorizovaného obhajcu New England Patriots 41:33. Pre Eagles to bola tretia účasť v Super Bowle. V roku 1980 nestačili na Oakland Raiders, v roku 2004 podľahli New England.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Zahraničný' */