Talentom na ľade vyráža dych. Mladučkú Alinu na olympiáde zradil kostým

13. 02 2018 12:00 | nt
Alexandra Zagitovová
Alexandra Zagitovová Foto: Profimedia.sk
Alexandra Zagitovová
Alexandra Zagitovová
Alexandra Zagitovová

Aj vďaka jej včerajšiemu nádhernému výkonu získal tím Olympijských športovcov Ruska striebro vtímovej súťaži.

Na zimnej olympiáde v Pjongčangu nesmie chýbať ani vynikajúca krasokorčuliarka Alina Zagitovová. Len 15-ročná Ruska tatarského pôvodu je obrovský talent.

Hoci je len tínedžerka, už má na konte titul Majsterky sveta juniorov 2017, víťazstvo v Grand Prix juniorov 2016/2017, titul Majsterky Európy v krasokorčuľovaní 2018 a nechýbala ani na finále Grand Prix 2017/2018.

Alexandra Zagitovová
Foto: Profimedia.sk
 

Aj vďaka jej včerajšiemu nádhernému výkonu získal tím Olympijských športovcov Ruska striebro v tímovej súťaži. Alina v ženskej voľnej disciplíne deklasovala Gabrielle Dalemanovú a Mirai Nagasuovú o viac než 20 bodov.

Získala tak ešte vyššiu známku než pri januárovom európskom titule v Moskve. Osobné maximum si vylepšila na 158,08 bodu. Od svetového rekordu skúsenejšej kolegyne z tímu Jevgenije Medvedevovej ju delilo 2,38 bodu.

Mladučkej Ruske sa však počas jazdy prihodil menší trapas. Pri jednej z figúr ju zradil kostým a vykuklo tak to, čo nemalo. Pri náročných pohyboch a sústredení na zvládnutie choreografie je kostým to posledné, čo si profesionálna športovkyňa stráži. A všetkých svojím výkonom dostala do kolien, takže na trapas každý rýchlo zabudne.

Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Zahraničný' */