Zomrel Vlastimil Bedrna. Jeho hlas poznáte vďaka Homerovi Simpsonovi

07. 03 2018 15:18 | nt
Zomrel Vlastimil Bedrna. Jeho hlas poznáte vďaka Homerovi Simpsonovi
Zomrel Vlastimil Bedrna. Jeho hlas poznáte vďaka Homerovi Simpsonovi Foto: Profimedia.sk

Do hereckého neba odišiel po dlhoročnej hospitalizácii v Dome seniorov v pražskej Krči.

Vo veku 89 rokov zomrel herec Vlastimil Bedrna, ktorého diváci poznajú predovšetkým ako nezabudnuteľný a tiež pôvodný hlas kreslenej postavičky Homera Simpsona. Zakladateľ divadla Rokoko a vyhľadávaný dabér stihol ešte osláviť 89. narodeniny. Informuje blesk.cz.

Do hereckého neba odišiel po dlhoročnej hospitalizácii v Dome seniorov v pražskej Krči. Pred 11 rokmi ochrnul po mŕtvici na polovicu tela a bez pomoci druhých sa už nezaobišiel. Bedrna 15 rokov daboval postavu Homera v seriáli Simpsonovci. 

Vlastimil Bedrna bol dvakrát ženatý. Jeho prvou ženou bola dcéra muzikológa a hudobného skladateľa Boleslava Vomáčky Libuša. Mali spolu dve dcéry a syna, ktorý sa nešťastnou náhodou otrávil plynom v kúpeľni.

Jeho druhou manželkou bola herečka a speváčka Laďka Kozderková, s ktorou vychovával jej dcéru z prvého manželstva a spoločnú dcéru Vlastu.

Na javisku prežil takmer polstoročie. Okrem pôsobenia v divadle Rokoko hral aj v Divadle na zábradlí, kde mu životné úlohy prideľovali režiséri zvučných mien ako Evald Schorm, Jan Grossman či Petr Lébl.

Naposledy účinkoval v Divadle Pod Palmovkou vo Williamsovej Mačke na rozpálenej plechovej streche. Vo filme a v televízii hral menšie, prevažne komediálne úlohy. Často spolupracoval s rozhlasom.

Komentáre ( 0)