Hollywoodsky predátor Harvey Weinstein sa po mesiacoch od prepuknutia sexuálneho škandálu vzdal polícii

25. 05 2018 14:02 |
Weinstein prišiel na policajnú stanicu v New Yorku.
Weinstein prišiel na policajnú stanicu v New Yorku. Foto: TASR

Od vlaňajšej jesene, keď sa objavili prvé obvinenia z pohlavného zneužívania, svedčilo proti Weinsteinovi v tejto veci viac ako sto žien.

Americký filmový producent Harvey Weinstein sa v piatok (25.5.) - sedem mesiacov od vznesenia prvých obvinení z pohlavného zneužívania - vydal do rúk polície a justície v New Yorku. Informovala o tom spravodajská televízna stanica Sky News.

Čeliť bude obvineniam zo znásilnia jednej ženy a z nútenia k orálnemu sexu ďalšej, informovala CNN. Mahattanský prokurátor vznesie voči Weinsteinovi obvinenia v jednom prípade zo znásilnenia prvého a tretieho stupňa a v druhom prípade z núteného sexuálneho styku prvého stupňa.

Od vlaňajšej jesene, keď sa objavili prvé obvinenia z pohlavného zneužívania, svedčilo proti Weinsteinovi v tejto veci viac ako sto žien. Medzi nimi sú aj herečky ako Angelina Jolie, Gwyneth Paltrowová či Rose McGowanová.

Weinsteinova aféra spustila vo svete mohutné hnutie #MeToo, ktoré prispelo k spoločenskému pádu stoviek vplyvných mužov v mnohých sektoroch, nielen v kinematografii, ale aj vo svete módy, hudby, gastronómie či politiky.

Producentské štúdio, ktoré Weinstein založil so svojím bratom Bobom, je v dôsledku jeho aféry v konkurze a samotný Bob Weinstein čelí obvineniam, že toleroval nevhodné správanie svojho brata k ženám alebo mu v tom niekedy aj pomáhal.

Aféra spôsobila, že americká Akadémia filmových umení a vied, ktorá organizuje a udeľuje prestížne ceny Oscar, vlani v októbri Weinsteina vylúčila zo svojich radov. Weinstein prišiel aj o členstvo v britskej filmovej a televíznej akadémie BAFTA.

Opustila ho i jeho manželka Georgina Chapmanová, módna návrhárka značky Marchesa.

Komentáre ( 0)