Najkontroverznejšie duo mieri do Bratislavy. Takéto zverstvo ste ešte nezažili

16. 08 2018 12:30 | markiza.sk
Die Antwoord
Die Antwoord Foto: Profimedia.sk

O bratislavskom koncerte dvojica neprezradila nič, takže slovenských fanúšikov zrejme čakajú aj nejaké prekvapenia.

Extravagantná formácia Die Antwoord sa slovenským fanúšikom predstaví už v utorok 21. augusta v bratislavskom Národnom tenisovom centre.

Juhoafrické mužsko-ženské duo pozostávajúce z rapera, ktorý si hovorí Ninja, a vokalistky Anri du Toit, ktorá vystupuje pod menom Yolandi Visser, zavíta na Slovensko druhýkrát. Po prvý raz vystúpili v Trenčíne pred troma rokmi na Pohode.

Pred dvoma rokmi sa pritom špekulovalo o tom, že ich spoluprácu zakončia v septembri na koncerte v Kapskom Meste, kapela ale tvrdenie neskôr poprela.

O bratislavskom koncerte dvojica neprezradila nič, takže slovenských fanúšikov zrejme čakajú aj nejaké prekvapenia.

Dvojica získala svetovú popularitu najmä kotroverznými videoklipmi a silnými textami odkazujúcimi na juho-africkú (sub)kultúru Zef. Hudobne skáču kdesi medzi ravom, hip-hopom, popom, technom.

Ich najväčšími hitmi sú Enter the Ninja, Ritch Bitch, I Fink you Freaky, Baby’s on Fire, Fatty Boom Boom, Ugly Boy či Banana Brain.

Ninja a Yolandi si zahrali vo filme Chappie od Neilla Bloomkampa (District 9, Elysium). Vo vlastnom oficálnom životopise citujú magazín Vice: Snažiť sa spoznať Die Antwoord pri počítači je ako špliechať vo vírivke v snahe spoznať oceán.

Lístky sú na predaj TU.Komentáre ( 0)

 
/* associated find node 'Zahraničný' */