Toto sa tvorcom Bohemian Rhapsody podarilo. Dokonalá kópia koncertu Queenu

21. 11 2018 06:00 | nt
Toto sa tvorcom Bohemian Rhapsody podarilo. Dokonalá kópia koncertu Queenu
Toto sa tvorcom Bohemian Rhapsody podarilo. Dokonalá kópia koncertu Queenu Foto: Profimedia.sk

Dych vyrážajúci je rozhodne aj skvelý výkon herca Ramiho Maleka.

Film Bohemian Rhapsody, ktorý je oslavou rockovej skupiny Queen a Freddieho Mercuryho, žne obrovské úspechy. Podľa portálu boxofficemojo.com zarobila snímka od premiéry celosvetovo viac ako 460 miliónov dolárov a zatiaľ ašpiruje na film roku 2018.  

Na film, ktorý mapuje bleskový štart skupiny, neriadenú životnú špirálu a vrcholí nezabudnuteľným vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985, boli aj negatívne ohlasy. Skalným fanúšikom prekážalo niekoľko nepresných vecí, ktoré by sa v dokumente rozhodne objaviť nemohli, ale v hranom filme je to v rámci dramatizácie deja určite povolené.

Dych vyrážajúci je rozhodne skvelý výkon herca Ramiho Maleka. V hollywoodskych kruhoch sa už šepká minimálne o nominácii na Oscara za najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe.

Tvorcovia však dokonale zvládli aj už spomínaný koncert Live Aid, ktorý si naštudovali do posledného detailu. Pozrite si porovnanie reálneho záznamu s úsekom z filmu Bohemian Rhapsody.

PÁR ZAUJÍMAVOSTÍ Z FILMU:

  • Autori snímky zmenili poradie vystupujúcich kapiel na Live Aid. Pôvodne pred Queenom vystupovali Dire Straits, vo filme to boli U2.
  • Postava Rayea Fostera, ktorému sa nepáčila skladba Bohemian Rhapsody a odmietol ju vydať ako singel, je fiktívna.
  • Prvý album Queenu nebol až taký úspešný, ako to bolo vykreslené vo filme.
  • Spev vo filme je kombináciou troch hlasov - nahrávky od Queen, Ramiho Maleka a speváka Marca Martela. Tu je jeho cover:

  • Film nenakrúcali na štadióne vo Wembley pre nedostatok termínov na nakrúcanie. Tvorcovia preto vytvorili obrovskú maketu javiska a umiestnili ju na letisko Bovington neďaleko Hemel Hempstead. Scéna na Live Aid vznikla už v prvý nakrúcací deň.
  • Rami Malek sa musel naučiť rozprávať so zubnou protézou a mal aj pohybového kouča.
  • V jednej zo scén, kde Freddie (Rami Malek) telefonuje so svojou snúbenicou, sa zahľadí na okolo prechádzajúceho zarasteného muža. Toho stvárnil spevák Adam Lambert, ktorý aktuálne spieva so skupinou Queen. 


Komentáre ( 0)