Toto je najkrajšia žena sveta!

17. 12 2018 10:35 | lch, TASR
Miss Universe 2018
Miss Universe 2018 Foto: Profimedia.sk
Miss Universe 2018 sa stala Catriona Elisa Gray
Miss Universe 2018 sa stala Catriona Elisa Gray
Miss Universe 2018 sa stala Catriona Elisa Gray

Miss Universe 2018 sa stala Catriona Elisa Gray z Filipín.

Titul Miss Universe 2018 získala dvadsaťštyriročná brunetka z Filipín. Catriona Elisa Gray s prehľadom predčila súperky z Venezuely a Juhoafrickej republiky. Naša Barbora Hanová sa nedostala ani do prvej dvadsiatky.

O tento prestížny titul tento rok bojovalo deväťdesiatštyri dievčat, spomedzi ktorých neskôr vybrali top dvadsiatku. Dievčatá boli rozdelené podľa regiónov, pričom za každý z nich postúpilo jedno dievča do užšieho výberu.

Catriona pochádza z filipínskej provincie Albay a je držiteľkou magisterského titulu v hudobnej teórii. Filipínska účastníčka si podľa agentúry AFP vyslúžila aplauz publika za opis svojej práce v chudobných štvrtiach filipínskeho hlavného mesta Manila. V interview pre médiá po svojom víťazstve vyhlásila, že by rada rozšírila svoje aktivity o spoluprácu s organizáciou venujúcou sa informovaniu verejnosti o rizikách HIV a AIDS. "Pred niekoľkými rokmi som stratila blízkeho priateľa pre komplikácie spojené s HIV," uviedla Grayová a dodala, že osvetová činnosť v tejto sfére bude určite jedným z jej prvých projektov po návrate domov.

FOTOGRAFIE NÁJDETE V GALÉRII

Komentáre ( 0)