Smutná správa! Zomrela speváčka Věra Bílá († 64)

12. 03 2019 11:05 | zv
Věra Bílá
Věra Bílá Foto: Profimedia.sk

Legendárna rómska speváčka prehrala boj o život v nemocnici.

Vo veku 64 rokov zomrela v utorok ráno legendárna rómska speváčka Věra Bílá. V pondelok ju okolo 23.00 h previezla záchranka vo vážnom stave do Fakultnej nemocnice v Plzni, kde svoj boj o život prehrala.

Speváčka zomrela na infarkt. Smutnú správu pre blesk.cz potvrdil jej synovec, ktorý jej bol vždy veľkou oporou a jej neprítomnosť zvláda veľmi ťažko. 

Speváčka trpela silnou cukrovkou a posledné obdobie bola na tom zdravotne zle. Minulý rok v novembri prišla na premiéru dokumentu o jej živote na invalidnom vozíčku a nevyzerala byť na tom dobre. Bola síce schopná chodiť, ale niekto jej stále musel asistovať.

V piatok sa mala vrátiť na pódium, kde mal odštartovať jej comeback koncertom s Janom Bendigom a Milanom Krokom.


Věra Bílá bola nekorunovanou kráľovnou rómskej hudby. Počas jej najväčšej slávy zaspievala na súkromnom koncerte dokonca Billovi Clintonovi a nie raz vypredala veľké koncertné sály, napríklad Kráľovskú operu v Madride alebo newyorskú Cernegie Hall.

Osud ju ale nešetril. Zasiahla ju smrť syna aj manžela. Na dno ju stiahlo gamblerstvo, pre ktoré sa zadĺžila a skončila v ubytovni.

Jej život zdokumentoval známy novinár David Vondráček, ktorý jej úspechy aj pády sledoval 15 rokov. V takmer hodinovom dokumente Posledná nádej Věry Bílé zobrazil nielen jej pracovný život, ale posvietil si aj na problémy, s ktorými sa počas života musela vyrovnať.


Komentáre ( 0)